Plażówka na najwyższym poziomie wraca do Mysłowic

Plakat UM

Między 11 a 13 sierpnia oraz tydzień później, 19 i 20 sierpnia, mysłowicki Park Słupna po raz kolejny gościł będzie siatkówkę plażową na najwyższym poziomie. Orlen Finał Mistrzostw Polski oraz Orlen Finał Mistrzostw Polski Oldboyów zawitają w tym roku na Śląsku.

Mysłowic jako stolicy siatkówki plażowej nie trzeba nikomu przedstawiać. To tutaj przez wiele lat gościł turniej FIVB World Tour, a przez dwa lata z rzędu, w 2013 i 2014 r., miasto było gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce plażowej U23. W tym roku na boiska w Parku Słupna zjadą się najlepsze polskie pary męskie i żeńskie, które rywalizować będą o tytuł mistrzów kraju.

Doświadczenie zdobyte przez lata pracy przy najważniejszych turniejach na świecie z pewnością pomoże w organizacji wydarzenia, które jest nie lada gratką dla wszystkich kibiców siatkówki plażowej. W Orlen Mistrzostwach Polski uczestniczyć będą najlepsze biało-czerwone duety eksportowe, które w chwili obecnej walczą w mistrzostwach świata w Wiedniu – mysłowicki turniej będzie dla nich zatem pierwszym po światowym czempionacie sprawdzianem na rodzimym podwórku.

– Bardzo się cieszymy, że Mysłowice dostały szansę organizacji finału Orlen Mistrzostw Polski. Jestem przekonany, że turniej wypadnie świetnie zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Kibicom obiecujemy niesamowite emocje i zapraszamy do Mysłowic – mówi Sławomir Pawlak, prezes klubu Silesia Volley, współorganizatora turnieju.

W ubiegłorocznych finałach mężczyzn najlepsi okazali się Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W turnieju pań złoto przypadło Monice Brzostek i Kindze Kołosińskiej. Po tegorocznych roszadach kadrowych ani mistrzowie, ani mistrzynie Polski nie występują już w tych składach. Kinga Kołosińska gra w parze z Jagodą Gruszczyńską, Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem, a Mariusz Prudel z Kacprem Kujawiakiem. Pretendentów do medali będzie zatem więcej, a nie można przecież zapominać o pozostałych polskich parach, które również do Mysłowic przyjadą po zwycięstwo.

Tydzień po mistrzostwach Polski na piach wybiegną starsi adepci siatkówki, walcząc o medale w mistrzostwach Polski oldboyów. I tutaj sportowych emocji z pewnością nie zabraknie, podobnie jak gwiazd siatkówki znanych kibicom z poprzednich lat.

Nadesłano: UM
Komentarze