Kim są mysłowiccy mistrzowie handlu?

fot. Sylwia Ociepka
fot. Sylwia Ociepka

Sklepy, kwiaciarnie, butiki i sprzedawców roku wybierali między 21 czerwca a 21 lipca czytelnicy „Dziennika Zachodniego” w plebiscycie Mistrzowie Handlu 2017. 10 sierpnia w Sejmie Śląskim w Katowicach przedsiębiorcy zebrali się, by odebrać nagrody. Wśród laureatów nie zabrakło mysłowiczan.

Głosowanie odbywało się na etapach powiatowych i wojewódzkim. Ponad 1 000 uczestników oddało dziesiątki tysięcy głosów. Na etapie wojewódzkim zwyciężyli:

  • w kategorii Sprzedawca roku tytuł Mistrza handlu otrzymał Dawid Bzowski z Orange w Galerii Auchan w Raciborzu. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Szlęzak prowadząca sklep ogólnospożywczy Plus ABC przy ul. Bończyka w Mysłowicach;
  • za najlepszy sklep roku Ślązacy wybrali delikatesy Społem PSS w Agorze Bytom;
  • pierwsze miejsce w kategorii Kwiaciarnia roku zdobyła kwiaciarnia Sonia Celestyny Kędziory z Lędzin;
  • najlepszym butikiem okazał się natomiast butik Kalimera w Zabrzu.

Każdy z 32 powiatów województwa także wybrał swoich mistrzów handlu. Jak głosowali mysłowiczanie? Sprzedawcą i sklepem roku zostali wspomniana już Klaudia Szlęzak i jej sklep ogólnospożywczy Plus ABC przy ul. Bończyka. W kategorii Kwiaciarnia roku zwyciężyła kwiaciarnia Marzenie przy ul. Wojska Polskiego, a butikiem roku wybraliśmy Tap Butik mieszczący się przy ul. Mikołowskiej.

– Plebiscyt to fajna i potrzebna inicjatywa „Dziennika Zachodniego”. Ten konkurs jest ważny, bo wy jesteście ważni w codziennym życiu człowieka. Jako liderzy handlu widzicie, jak niektórzy lekceważą ten zawód i klienta, widzicie, jakie są tego konsekwencje. Dziś gościmy najlepszych w województwie śląskim zarówno przedstawicieli małych, jak i większych firm. Gratuluję wszystkim wyników – mówił marszałek Wojciech Saługa, który wręczał nagrody laureatom.

Komentarze