Wyremontują drogi i chodniki w ciągu DW934 i DK79

fot. UM
fot. UM

Ponad 400 tys. zł pozyskał magistrat z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na remont nawierzchni dróg i chodników w ciągu drogi wojewódzkiej nr 934 i drogi krajowej nr 79.

– Modernizacja przewiduje sfrezowanie starej i położenie nowej asfaltowej nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Katowickiej, Krakowskiej i Oświęcimskiej, skrzyżowaniu Brzezińskiej i Chrzanowskiej oraz na odcinku ul. Brzezińskiej od Nowchrzanowskiej 100 m w kierunku Kosztów – wylicza Kamila Szal, rzecznik prasowy urzędu miasta. Ogłoszony przez magistrat przetarg zakłada także remonty chodników z kostki betonowej przy ul. Oświęcimskiej (od ul. Mikołowskiej do Mickiewicza – strona zachodnia oraz od ul. Robotniczej do Górniczej – strona zachodnia) i Ziętka przy posesji 104-106 wraz z wyspą przystankową i zatoką postojową. Wykonawca będzie też miał za zadanie regulację pionową studzienek i kratek ściekowych, montaż poręczy ochronnych oraz przebudowę wysp uspokajających ruch na skrzyżowaniu Krakowskiej z Katowicką i Oświęcimską.

– Termin składania ofert upływa 11 sierpnia, a na wykonanie robót wykonawca będzie miał 70 dni od daty zawarcia umowy – mówi Kamila Szal.

Komentarze