Maluchy z Domu Dziecka im. św. Ojca Pio odwiedziły Warszawę

28 czerwca na zaproszenie wiceministra Michała Wójcika podopieczni Domu Dziecka im. św. Ojca Pio wybrali się na wycieczkę do stolicy.

W pierwszej kolejności dzieci zwiedziły Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie pieczę nad nimi przejął wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik wraz z przewodniczką. Miały także okazję nie tylko obejrzeć Salę Okrągłego Stołu, ale nawet zasiąść przy nim. Odwiedziły również Salę Zegarową, Obrazową, Recepcyjną, Kolumnową, Salę Posiedzeń Rady Ministrów oraz Salę im. Tadeusza Mazowieckiego, nazywaną też świetlikową, która spodobała im się najbardziej. W trakcie zwiedzania małych mysłowiczan na rozmowę zaprosiła Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wszyscy goście otrzymali z jej rąk upominki.

Po spotkaniu z Beatą Kempą dzieci odwiedziły Sejm i zostały zaproszone przez wiceministra Wójcika na obiad do sejmowej restauracji. Na deser i zakończenie wizyty w Warszawie maluchy udały się na Stadion Narodowy, który był dla nich ogromną niespodzianką. Mogły zobaczyć miejsca niedostępne dla innych zwiedzających.

Nadesłano: UM

 
Komentarze