Wyremontują uliczki w centrum miasta

fot. UM
fot. UM

Urząd miasta ogłosił przetarg na przebudowę ul. Matejki, Żwirki i Wigury, Jagiellońskiej oraz Wałowej. Remont obejmie m.in. wykonanie nowej nawierzchni jezdni, chodników oraz zjazdów i ma się zakończyć w październiku.

– Inwestycja zakłada wymianę jezdni na nową z płytek betonowych, przebudowę chodników i zjazdów z płytek oraz wymianę krawężników i obrzeży na granitowe. Planujemy również wymianę studzienek ściekowych oraz przyłączy kanalizacyjnych. Przetarg przewiduje też montaż 24 ledowych latarni oraz nowych znaków drogowych – wylicza rzecznik prasowy magistratu Kamila Szal.

Przy okazji remontu ulic uporządkowany zostanie też niewielki skwerek znajdujący się w ich pobliżu. Pojawią się tam cztery nowe ławki i drzewa gatunku katalpa.

– To pierwszy etap prac w tym rejonie, w planach są remonty kolejnych uliczek łączących ul. Towarową i Bytomską. Niebawem rozpocznie się także duża inwestycja realizowana wspólnie z miastem przez Tramwaje Śląskie. Mowa o remoncie ul. Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców wraz z przebudową skrzyżowania, na którym spotyka się część tych ulic oraz wymianie torowiska – dodaje Szal. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Komentarze