Motocyklem przez najwyższe przełęcze Himalajów

fot. Himalaje - motocyklowe marzenie

Motocyklowa wyprawa przez dach świata będzie liczyć ok. 1 500 km. Odbędzie się między 19 sierpnia a 6 września. Organizowane przez wyspecjalizowane biura podróży tego typu wyjazdy są bardzo drogie, więc uczestnicy, wśród których będą także mieszkańcy Mysłowic, sami zajęli się organizacją wyprawy.

– Najpierw lecimy do New Delhi, a później do miejscowości Leh, gdzie będziemy mieć dwa dni na aklimatyzację. Drugiego dnia wypożyczymy motocykle. Później ruszymy w trasę, przeważnie drogami szutrowymi, dość często z płynącymi w poprzek strumykami. Specyfika terenu jest dużym wyzwaniem. Pojedziemy przez pięć najwyżej położonych, przejezdnych przełęczy górskich w Himalajach. Największa, Khardung La, znajduje się na wysokości 5 359 m n.p.m. – mówi Michał Kubik, jeden z uczestników wyprawy.

Grupa jeździ na motocyklach od dłuższego czasu, podróżowała m.in. po USA, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii, Rumunii czy Grecji. – W Indiach przepisy ruchu drogowego w europejskim wydaniu nie obowiązują, więc nie planujemy jazdy w dużych miastach. W Himalajach na pewno trzeba uważać na wysokie urwiska na wąskich górskich drogach oraz duże ciężarówki, bo stosują zasadę, według której większy ma pierwszeństwo – tłumaczy Kubik.

Więcej informacji i relacje z wyprawy znajdziecie na fanpage’u Himalaje – motocyklowe marzenie.

Komentarze