Młodzieżowy prezydent myśli o seniorach

fot. UM

16-letni Wojciech Wiśny z Zespołu Szkół nr 1 pełnił 1 czerwca funkcję młodzieżowego prezydenta naszego miasta. Zwycięstwo w corocznym konkursie „Zostań prezydentem Mysłowic” zapewniło Wojtkowi dzień pełen wrażeń. Miał okazję m.in. spotkać się z władzami samorządowymi miasta, zapoznać z pracą magistratu czy serwować obiady dla najmłodszych mysłowiczan.

Do udziału w konkursie, którego hasło w tym roku brzmiało „Jak zadbać o seniorów”, skusiły Wojtka rozmowy z babcią i kilkudziesięcioletnią ciocią. W prezentacji multimedialnej zgłoszonej do konkursu nastolatek zwracał uwagę na integrację międzypokoleniową i zaproponował wspólne – młodzieży i seniorów – poznawanie historii dzielnic oraz wykonanie „spacerownika”, czyli przewodnika z mapkami historycznych miejsc. Ze swoją pracą zapoznał przedstawicieli miejskiego samorządu oraz Mysłowickiej Rady Seniorów podczas spotkania 1 czerwca.

– Temat tegorocznego konkursu był trudny, ale młodzież zaproponowała znakomite rozwiązania – stwierdza prezydent Mysłowic Edward Lasok. – Najważniejsze, że młodzi ludzie myślą o starszych, dostrzegają ich problemy, chcą im pomagać. Za 10-15 lat właśnie dzisiejsza młodzież będzie musiała rozwiązywać trudne, codzienne sprawy seniorów – dodaje.

Młodzieżowy prezydent w ramach pełnienia funkcji zapoznał się z pracą ratusza, Mysłowickiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozmawiał również o pracy Sejmu i pełnieniu mandatu poselskiego z Wojciechem Królem. Po wizycie w biurze poselskim Wojtek pojechał m.in. do redakcji itvm.pl, gdzie, udzielając wywiadu, nawiązał do problematyki senioralnej. Natomiast popołudnie spędził w Braksie, wspólnie z mysłowickimi przedsiębiorcami i władzami miasta serwując posiłki dla dzieci z domów dziecka. 4 czerwca Wojciech Wiśny uczestniczył także w tegorocznym Dniu Dziecka w Parku Słupna i wspólnie z prezydentem Lasokiem wręczał nagrody w konkursie „Mysłowice moich marzeń”.

Nadesłano: UM
Komentarze