Tour de Pologne znów w naszym mieście

fot. ARAmedia

Po raz kolejny Mysłowice znalazły się na trasie najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. W poniedziałek 31 lipca cykliści staną na starcie trzeciego etapu, który jest usytuowany w Jaworznie. Meta jest wyznaczona, po ponad 160 km, w Szczyrku. Start „za miedzą” to jedyny płaski odcinek tego etapu. W naszym mieście uczestnicy będą walczyć o lotne premie, tak samo jak w Bielsku-Białej oraz Wiśle.

Tego dnia ok. godz. 15 kolarze wjadą do Mysłowic przez Wysoki Brzeg, by następnie ul. Nowochrzanowską kierować się w stronę Brzezinki. Kolejnym charakterystycznym punktem tego etapu będą hale w Kosztowach, później uczestnicy przejadą do Imielina przez las kosztowski.

Tym razem odcinek przebiegający przez nasze miasto jest znacznie dłuższy. Poza tym organizatorzy odeszli od praktyk z poprzednich lat, kiedy walczący o zwycięstwo wjeżdżali do Mysłowic od strony Sosnowca. W tym roku trasa obejmie południowe dzielnice.

Przez siedem dni (29 lipca-4 sierpnia), w których zostanie rozegrany wyścig, kolarze przejadą ponad 1 100 km i odwiedzą ponad 500 miejscowości. Pierwszy etap rozpocznie i zakończy się w Krakowie, a uczestnicy przejadą m.in. przez Wadowice czy Alwernię. W bliskiej okolicy zostanie rozegrany też drugi etap z Tarnowskich Gór do Katowic, które nazywane są świątynią sprintu, a także etap czwarty z Zawiercia do Zabrza. Zakończenie jest planowane w Bukowinie Tatrzańskiej.

Kolarze będą walczyć nie tylko o zwycięstwo w całym Tour de Pologne, ale także o tytuły Najlepszego Górala Tauron, Najlepszego Sprintera Hyundai, Najaktywniejszego Kolarza Lotto, Najlepszego Polaka oraz Najlepszej Drużyny. Sponsorem klasyfikacji generalnej jest w tym roku Carrefour.

fot. tourdepologne.pl

Komentarze