MBO: przed nami realizacja zwycięskiego zadania pierwszej edycji

fot. UM

„Utworzenie parku rekreacyjno-sportowego Promenada wraz z zagospodarowaniem Trójkąta Trzech Cesarzy i budową wieży widokowej” to pełna nazwa projektu, który zwyciężył pierwszą edycję Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Zakończył się etap uzgadniania ostatecznej koncepcji usytuowania poszczególnych elementów zadania, obecnie trwa jego szczegółowe projektowanie. Tymczasem pozostały ostatnie dni na składanie projektów w ramach drugiej edycji MBO – termin upływa 8 maja.

Zadanie, które zwyciężyło w pierwszej edycji MBO, uzyskało 2 457 głosów mieszkańców – to o ponad 1 300 głosów więcej niż zadanie z pozycji numer dwa. Wynik MBO jest zobowiązujący i wprost przełożył na władze miasta obowiązek jego realizacji.

W pierwszej kolejności biuro projektowe wraz z pracownikami magistratu i wnioskodawcami zwycięskiego zadania stworzyło koncepcję zagospodarowania Promenady i Trójkąta Trzech Cesarzy. I tak na Promenadzie powstaną dwa równoległe deptaki, które oddzielone zostaną od siebie pasem zieleni, na którym znajdzie się napis „Promenada”. W planie znalazły się także place zabaw dla dzieci starszych i młodszych, kręgi do grillowania i miejsce na gry plenerowe. Zagospodarowany zostanie również teren Trójkąta Trzech Cesarzy, na którym planuje się utworzyć nowe alejki spacerowe, wyznaczyć strefy rekreacji z miejscami do grillowania i altanami, a w jego pobliżu wybudować także drewnianą wieżę widokową.

Drugim etapem jest opracowanie szczegółowego projektu zagospodarowania Promenady i Trójkąta Trzech Cesarzy, a także uzyskanie wszelkich pozwoleń, m.in. na niezbędną wycinkę drzew, oraz wyliczenie kosztów tego zadania.

Ciągle trwa nabór wniosków do drugiej edycji MBO. Do 8 maja każdy mieszkaniec Mysłowic, który ma minimum 15 lat i pomysł na realizację zadania na terenie miasta o wartości nieprzekraczającej 1 mln zł, może go zgłosić. Wystarczy wypełnić prosty formularz dostępny na stronie www.mbo.myslowice.pl oraz w każdym z punktów MBO (lokalizacje sprawdzicie tutaj) i złożyć go lub wysłać do urzędu miasta.

Następnie odbędzie się weryfikacja złożonych propozycji zadań, publikacja list oraz głosowanie między 9 a 20 października. Pełny regulamin MBO i wszelkie informacje znajdziecie tutaj.

Nadesłano: UM
Komentarze