Mały Memoriał Jerzego Chromika za nami

fot. MOSiR
fot. MOSiR

Przydomek „mały” bierze się od dystansów, które mieli do przebiegnięcia uczniowie mysłowickich szkół. Dziewczęta w każdym wieku rywalizowały na 800 m, tak samo jak chłopcy z podstawówek. Gimnazjaliści biegali na 1 000 m, a ich koledzy ze szkół ponadgimnazjalnych na 1 500 m. 25 kwietnia młodzi lekkoatleci nie tylko walczyli indywidualnie, ale również zbierali punkty do klasyfikacji drużynowej.

Rywalizację w najmłodszej kategorii wiekowej wygrali Karolina Kuchania (SP6) oraz Jakub Boroń (SP1). Wśród dziewcząt podium uzupełniły Maja Kasprzyk (SP15) i Zofia Wichary (SP1), a wśród chłopców Szymon Chebel (SP15) i Kamil Wywioł (SP6). W kategorii drużynowej zwyciężyła „piętnastka” (dziewczęta) i „jedynka” (chłopcy).

W kolejnej rywalizacji nie mieli sobie równych Natalia Zakrzewska (G1) i Wojciech Mękal (G3). Na drugich miejscach uplasowali się Paulina Grabowska (G4) i Adrian Kociuba (G1), natomiast na najniższych stopniach podium stanęli ex equo Marta Goniwiecha (G1) i Joanna Horwacik (GZSS) oraz Jakub Mękal (G3). Drużynowo najlepsze były G1 (dziewczęta) i G3 (chłopcy).

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych została całkowicie zdominowana przez I LO. Reprezentanci tej placówki zapewnili sobie zwycięstwo w obu klasyfikacjach drużynowych. Oprócz tego zwycięstwo odniosła Milena Pyka, a na drugim miejscu uplasowała się Paulina Roik. Podium zamknęła Julia Morawska (II LO). Wśród chłopców ta sama sytuacja – na pierwszym i drugim miejscu dwójka reprezentantów „jedynki”, odpowiednio Paweł Szreniawa i Marek Matyszczyk. Na trzecim stopniu podium stanął Bartosz Jabcoń (CKZiU).

Komentarze