Kocina w okręgówce, czarny okres Unii Kosztowy

fot. kocina.com.pl
fot. kocina.com.pl

Podopieczni trenera Huberta Wilka po roku przerwy wracają do ligi okręgowej. Niestety, od poprzedniego wydania „Gazety Mysłowickiej” sytuacja Unii Kosztowy zdecydowanie się pogorszyła.

Pomimo tego, że w klubie jest zgoda na awans do czwartej ligi, piłkarze Unii Kosztowy raczej do niej nie awansują. 15 kwietnia podejmowali zespół ŁKS-u Łąka. Pomimo łatki faworytów mysłowiczanie nie poradzili sobie w bardzo wyrównanym meczu i przegrali różnicą jednej bramki. Tydzień później Unia pojechała do Rudy Śląskiej na spotkanie z tamtejszym Wawelem Wirek. Zespół z szerokiej czołówki okazał się nie do pokonania i mecz zakończył się remisem. Następna kolejka, która miała być rozegrana w ostatni weekend kwietnia, w całości została przeniesiona na 31 maja z powodu złych warunków atmosferycznych. Promyk nadziei dał kolejny wyjazdowy mecz mysłowiczan. Wygrana z obecnie drugim w lidze Grunwaldem Ruda Śląska napawał optymizmem. Jednak 10 maja do Mysłowic zawitał lider, LKS Goczałkowice Zdrój, który okazał się zwyczajnie lepszy i wygrał 3:1. Trzy dni później nastąpiła katastrofa. Dziewiąta drużyna ligi, AKS Mikołów, wygrała różnicą dwóch bramek na stadionie w Kosztowach.

Wyniki Unii Kosztowy:

  • Unia Kosztowy – ŁKS Łąka 2:3,
  • Wawel Wirek – Unia Kosztowy 1:1,
  • Grunwald Ruda Śląska – Unia Kosztowy 0:2,
  • Unia Kosztowy – LKS Goczałkowice Zdrój 1:3,
  • Unia Kosztowy – AKS Mikołów 1:3.

Wygrana, remis i trzy porażki w ostatnich pięciu spotkaniach nie uprawniają zespołu Unii Kosztowy do walki o awans do czwartej ligi. Kolejny mecz mysłowiczanie rozegrają 20 maja o godz. 17 w Imielinie z tamtejszą Pogonią.

Nie do zatrzymania są natomiast zawodnicy Górnika 09 Mysłowice. Po remisie z wiceliderem A-klasy, UKS-em Szopienice, przyszła kolejna passa czterech wygranych z rzędu i to najczęściej kilkoma bramkami. Jedyną drużyną, która w znaczny sposób postawiła się Kocinie, był AKS II Mikołów. 16 maja przeciwnicy mysłowiczan wygrywali na swoim boisku do 82. minuty 2:1. Kocina jednak potrafiła w końcówce strzelić trzy bramki i przypieczętowała tym samym powrót do ligi okręgowej.

Wyniki Kociny:

  • Górnik 09 – Kolejarz Katowice 4:0,
  • Górnik 09 – Victoria Katowice 4:1,
  • Stadion Śląski Chorzów – Górnik 09 1:5,
  • AKS II Mikołów – Górnik 09 2:4.

Awans z A-klasy wywalczą w tym roku dwa zespoły. Kocina na pięć kolejek przed końcem sezonu ma 19 punktów przewagi nad trzecim miejscem. Tylko katastrofa mogłaby pokrzyżować zespołowi wygranie ligi. Nad drugim UKS-em Szopienice Górnik 09 ma dziewięć oczek przewagi. 20 wygranych, jeden remis i ponad 100 strzelonych bramek to bilans podopiecznych trenera Huberta Wilka. 20 maja o godz. 16 Kocina podejmie na własnym stadionie Strażaka Mikołów.

Komentarze