Judo. Mistrzowie Polski z Mysłowic

fot. MOSiR
fot. MOSiR

Kwiecień i początek maja były kolejnym pracowitym czasem dla zawodników UKS Judo, którzy m.in. zdobywali medale mistrzostw Polski.

W kwiecień młodzi mysłowiccy sportowcy wkroczyli z przytupem. Jakub Dziedzic, Nikodem Figlus, Igor Kozik i Jakub Smaga w Krakowie wywalczyli złote medale mistrzostw Polski w ju-jitsu. Wicemistrzynią została Dominika Nowicka, a na najniższym stopniu podium stanęli Bartosz Kimel oraz Patryk i Piotr Zdrodowscy. Oprócz nich w zawodach brał udział Marcin Włoka, który ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

W tym samym czasie Wiktoria Kimel i Bartosz Witkowski walczyli w Bytomiu o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo. Oboje zdobyli kwalifikacje, zajmując odpowiednio trzecie i piąte miejsce. Prócz nich możliwość startu uzyskali Alicja Gowarzewska i Filip Kocima.

Kolejnymi zawodami, w których brali udział mysłowiczanie w drugi weekend kwietnia, był Puchar Europy w czeskich Teplicach, na którym zjawili się nawet zawodnicy z Australii. Ostatecznie Alicja Gowarzewska i Filip Kocima zajęli w nim wysokie dziewiąte miejsca.

W ten sam weekend dzieci pojechały do Bytomia na drugą rundę otwartych mistrzostw tego miasta. Siedmiu judoków zdobyło pięć medali. Ten najcenniejszy to zasługa Olafa Figlusa. Srebro powędrowało do Igora Kozika i Igora Guzego, a brąz do Kamila Hulina i Sandry Szałkiewicz.

Kolejne zawody ju-jitsu przyniosły 18 medali. 22 kwietnia mysłowiczanie przystąpili do zawodów w Katowicach. Tam złote krążki wywalczyli Wiktoria Kimel, Jakub Dziedzic, Nikodem Figlus, Jakub Smaga, Olaf Figlus i Filip Cygan (x2). Srebro powędrowało w ręce Bartosza Kimela (x2), Wiktorii Kimel, Igora Kozika, Marcina Włoki i Igora Guzego. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Nikodem Figlus, Patryk Zdrodowski oraz dwukrotnie Igor Guzy.

Najważniejsze zawody odbyły się pomiędzy 4 a 6 maja. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli mistrzostwa Polski juniorów młodszych w judo, przyniosła kolejne sukcesy. Z czwórki naszych reprezentantów dwójce udało się zdobyć medale. W pierwszym dniu Filip Kocima wywalczył tytuł wicemistrza, a w drugim Alicja Gowarzewska została mistrzynią naszego kraju.

Komentarze