Budynek G2 czeka remont

fot. UM
fot. UM

W związku z reformą edukacji do budynku Gimnazjum nr 2 przeniesiona została siedziba Szkoła Podstawowa nr 7 i od września uczyć się tam będą wspólnie uczniowie wygaszanego gimnazjum i podstawówki. Najpierw jednak obiekt przejdzie modernizację.

Termin składania ofert w przetargu, który właśnie ruszył, mija 23 maja. To wtedy poznamy wartość inwestycji i wykonawcę, który z pracami będzie musiał zdążyć do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, czyli do końca sierpnia.

– Postępowanie przetargowe obejmuje prace wewnętrzne, w tym wymianę stolarki okiennej z drewnianej na PCV, od wewnątrz w kolorze białym, od zewnątrz w okleinie drewnopodobnej wraz z parapetami i podokiennikami, renowację drewnianych drzwi i futryn do sal lekcyjnych z montażem przeszklenia oraz klamek z szyldami i zamkami, wymianę dwóch par drzwi zewnętrznych na parterze oraz drzwi pomiędzy wiatrołapem a korytarzem, wykonanie gładzi gipsowej i malowanie w wybranych do remontu klasach oraz malowanie korytarzy i klatek schodowych. We wszystkich remontowanych salach lekcyjnych wymieniona zostanie wykładzina PCV na posadzkach. Ponadto remont przejdzie kuchnia wraz ze stołówką oraz toalety na trzecim piętrze budynku. Również na trzecim piętrze wymieniona zostanie instalacja elektryczna i pojawi się oświetlenie typu LED – wylicza Kamila Szal, rzecznik urzędu miasta. – Zamówienie zawiera również prace zewnętrze, takie jak remont pokrycia dachowego na segmencie A i C budynku wraz z wymianą rynien, rur spustowych i instalacji odgromowej – dodaje.

Komentarze