ZSS bez basenu, za to z nową halą

fot. itvm.pl
fot. itvm.pl

Jej budowa rozpoczęła się latem 2015 r. Kosztowała blisko 4 mln zł. 31 marca nastąpiło uroczyste otwarcie nowej hali. Szkoła sportowa obchodziła równocześnie jubileusz 35-lecia istnienia.

Przy Zespole Szkół Sportowych powstała sala gimnastyczna (34×20 m), dwie szatnie z prysznicami oraz siłownia. Na zewnątrz wybudowane też zostało wielofunkcyjne boisko i bieżnia do skoków w dal. Uczniowie placówki będą mogli trenować tenis stołowy, judo, zapasy, lekkoatletykę, szachy, piłkę siatkową, nożną i ręczną oraz taniec nowoczesny. – Mamy młodych ludzi w kadrze Polski w tenisie stołowym, świetnych judoków, wielu medalistów, bardzo dobrych trenerów, którym przecież uczniowie zawdzięczają te sukcesy. Jak każda inna szkoła realizujemy program nauczania, dodatkowo mając większe możliwości rozwoju w zakresie sportowym, a od następnego roku szkolnego będziemy szkołą pozarejonową, czyli przyjmiemy chętnych z terenu całego miasta. Zapraszamy, zwłaszcza do pierwszej klasy szkoły podstawowej i do klasy siódmej na piłkę nożną– mówi dyrektor ZSS Justyna Wojak.

Choć trudno to sobie wyobrazić, placówka z 35-letnimi tradycjami pływackimi i dużymi sukcesami w tej dyscyplinie w tym roku zostaje jednak bez basenu, bo ten działający przy nieczynnej KWK Mysłowice niebawem przestanie funkcjonować. – Władze miasta deklarują, że chcą zbudować basen, ale na razie to sprawa przyszłości. Na teraz pozostajemy bez pływalni i niestety nie mamy na to wpływu. Na szczęście dzięki nowym możliwościom już teraz możemy zaproponować nowe dyscypliny – dodaje Wojak.

Komentarze