Zielony Zakątek rezydencją dla seniorów

fot. ProAltum

Od połowy lutego funkcjonuje w naszym mieście nowoczesny i dobrze przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych dom seniora Zielony Zakątek. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 5 kwietnia. Otoczony ogrodem ośrodek usytuowany jest nieopodal lasu w zacisznej dzielnicy Mysłowic.

Budynek jest w stanie pomieścić docelowo 140 osób. Pensjonariusze mogą zamieszkać w pokojach jedno- i dwuosobowych, w każdym z nich jest łazienka w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji mieszkańców są także pokoje rehabilitacyjne z nowoczesnym sprzętem, zabiegowe, gabinet lekarski, pokój terapii zajęciowej oraz kosmetyczny. Wydzielone są strefy wypoczynku oraz biblioteki. Ośrodek posiada własną pralnię i kuchnię, która serwuje pensjonariuszom pięć posiłków dziennie. Zielony Zakątek oferuje długo- i krótkoterminowe pobyty: opiekuńczo-pielęgnacyjne, rehabilitacyjne dla seniorów ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz pobyty usprawniające pooperacyjne. Są też pobyty dla pensjonariuszy zdrowych, którzy mogą korzystać z innych rozrywek oferowanych specjalnie dla nich.

Czas zamieszkania w Zielonym Zakątku jest dowolny, od kilku dni, tygodni, po pobyt stały. Zainteresowanie jest bardzo duże. Wiele rodzin ze względu na charakter pracy nie jest w stanie zapewnić całodobowej, specjalistycznej opieki dla starszego członka rodziny. Umowę wraz z warunkami płatności podpisuje się na żądany okres czasu, taki jaki wynika z potrzeb pensjonariusza.

Dyrektor placówki dr Magdalena Janiszewska-Małecka podkreśla, że pensjonariusze mają tutaj prawdziwy dom, troskliwą opiekę i ciepłą atmosferę. – Pracownicy, którzy tworzą dobrze dobrany i zgrany zespół, robią wszystko, by każdy mieszkaniec domu czuł się tutaj potrzebny i chciany. Oprócz domowej atmosfery pensjonariusze mają zapewnioną fachową opiekę dobrze wykwalifikowanego personelu medycznego. Mogą korzystać z szeregu zabiegów rehabilitacyjnych oraz fizykoterapeutycznych, które pomogą usprawnić ich po udarach i zabiegach. W wolnym czasie mieszkańcy uczestniczą w terapii zajęciowej, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, przedstawieniach i wspólnych wyjściach lub wycieczkach. Mają też możliwość skorzystania z zagospodarowanego ogrodu – mówi.

Spośród innych tego typu ośrodków Zielony Zakątek wyróżnia się nowoczesnym budynkiem w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych oraz wysoko wykwalifikowanym personelem opiekuńczo-medycznym czuwającym całą dobę nad bezpieczeństwem i wygodą pensjonariuszy. – Myślą przewodnią domu są słowa Jana Pawła II „Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować, jest powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć” – mówi dyrektor Janiszewska-Małecka.

Zielony Zakątek jest częścią grupy ProAltum, która dysponuje także drugim ośrodkiem Erania w Ustroniu Morskim. Trzeci powstaje natomiast w Przełazach.

Rezydencja seniora Zielony Zakątek, ul. Plebiscytowa 88d, 41-409 Mysłowice, tel. 692 863 120, e-mail: info@proaltum.pl, www.proaltum.pl.

Nadesłano: P. Markiewka
Komentarze