P8 i SP14 przejdą modernizację

fot. UM
Przedszkole nr 8fot. UM

Już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na termomodernizację budynków Przedszkola nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 14, na którą magistrat pozyskał ponad 1,8 mln zł dotacji. Pełny koszt obu inwestycji to 2,4 mln zł.

P8 na Piasku remontu doczeka się jeszcze w tym roku. Ściany i dach placówki zostaną docieplone, a drzwi, okna, parapety, balustrady i rury spustowe wymienione na nowe. Termomodernizacja SP14 w Wesołej zaplanowana jest natomiast na przyszły rok. Tutaj również będzie miało miejsce docieplenie ścian i dachów, wymiana parapetów, drzwi, okien i rur spustowych oraz renowacja schodów i tarasów. Ponadto na potrzeby ogrzewania budynku planuje się przebudowę kotłowni z węglowej na gazową oraz montaż paneli słonecznych, które posłużą do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

– Obie inwestycje przewidują też wykonanie elektrycznej instalacji podgrzewania rynien i spustów rynnowych, instalacji odgromowej oraz wykonanie drenażu wód gruntowych odwadniających fundamenty wraz z przepompownią odprowadzającą wodę. Remonty przyczynią się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie miasta i znacznie obniżą koszty związane z ogrzaniem budynków – mówi Kamila Szal, rzecznik urzędu miasta.

Komentarze