GieKSa gra z Mysłowicami

fot. MKS Mysłowice
fot. MKS Mysłowice

W ubiegłym miesiącu doszło do podpisania partnerstwa pomiędzy Akademią Piłkarską Młoda GieKSa a Miejskim Klubem Sportowym Mysłowice, pod którego szyldem występują piłkarze z Kociny i Wesołej.

12-miesięczna umowa daje bardzo dużo możliwości młodzieży i trenerom z naszego miasta. Szkoleniowcy będą mogli odbyć dowolny dwutygodniowy staż w zespole prowadzonym przez Fundację Sportową Katowice. Młodzież rozegra dwa sparingi z drużynami GKS-u. Oprócz tego są też darmowe wejściówki na mecze katowickich zespołów.

Jak mówi prezes MKS-u Mysłowice Łukasz Granek, współpraca z takim partnerem to gratyfikacja dla działaczy oraz piłkarzy, a także szersze możliwości odnośnie rozwoju młodych zawodników. Zarząd działa na tym polu bardzo aktywnie. Ostatnio zostały również podpisane umowy partnerskie z Tytanem Mysłowice oraz szkołą sportową, w której powstaną klasy piłkarskie.

Wracając do GKS-u Katowice: zespół przygotowuje się do programu „Zagraj na Bukowej”. Siódma edycja ponownie odbędzie się w 20 lokalizacjach, w tym w czterech w Mysłowicach (Janów, Piasek, Wielka Skotnica i Wesoła). Najmniej popularne lokalizacje, czyli Brynów i os. Paderewskiego, zostały zastąpione Imielinem i Podlesiem. Start treningów jest zaplanowany na 18 i 20 kwietnia, a wielki finał odbędzie się podczas meczu z Bytovią 3 czerwca. Więcej szczegółów oraz harmonogram można zobaczyć na stronie internetowej www.zagrajnabukowej.pl.

Komentarze