Wiosenna runda MBP startuje już w sobotę

fot. MOSiR
fot. MOSiR

Po prawie czteromiesięcznej zimowej przerwie wraca 15. edycja Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Jesienią 2016 w ramach cyklu odbyły się cztery zawody biegowe, a ponieważ cała edycja roku szkolnego 2016/2017 składa się z siedmiu biegów, wiosną 2017 przeprowadzone zostaną pozostałe trzy. Pierwszy z nich, a piąty w kolejności, odbędzie się w najbliższą sobotę 11 marca, a pozostałe dwa planowane są na 25 marca i 1 kwietnia.

Do udziału w MBP zaproszona jest młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warunki uczestnictwa: dobry stan zdrowia i brak przeciwwskazań lekarskich do uprawiania biegów, uiszczenie wpisowego przed każdym biegiem (3 zł od osoby) oraz przedłożenie w biurze zawodów każdorazowo przed zawodami zgody rodziców na piśmie. Zapisy przed sobotnimi biegami ruszą o godz. 9.30, natomiast pierwszy start jest zaplanowany na godz. 11.

Druki zgody rodziców, oddzielne dla chłopców i dziewcząt oraz dla każdej kategorii wiekowej, można otrzymać w szkołach, u nauczycieli wychowania fizycznego, lub wydrukować ze strony internetowej www.mosir.myslowice.pl. Tam również zamieszczony jest regulamin 15. edycji MBP zawierający szczegółowe kategorie wiekowe, dystanse, program minutowy startów i inne informacje. Ponadto druki zgody rodziców można pobrać w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Powstańców 23. Tam również rodzice i opiekunowie w każdym dniu zawodów mogą je otrzymać i wypełnić na miejscu, tuż przed rozpoczęciem biegów.

W sobotę 22 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej MOSiR odbędzie się uroczyste podsumowanie całego cyklu zawodów, podczas którego czołowe „dziesiątki” każdej kategorii wiekowej, a także ci uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich siedmiu biegach, zostaną uhonorowani trofeami sportowymi.

Nadesłano: MOSiR
Komentarze