Wielkanocne przysmaki i ozdoby znajdziesz na jarmarku na Bończyku

8 i 9 kwietnia liczne stragany z wielkanocnymi symbolami i nie tylko zagoszczą na skwerze św. Jana Pawła II na Bończyku. Będzie to jednocześnie akcja charytatywna – pozyskane środki zostaną przeznaczone na organizację śniadania wielkanocnego dla osób samotnych i potrzebujących.

Tradycyjnie już jarmark wprowadzi nas w świąteczną atmosferę. - Swój udział zgłosiło już ponad 30 wystawców oferujących artykuły spożywcze tradycyjnie goszczące na stołach wielkanocnych: naturalne wędliny, jaja, makarony, baby świąteczne czy sery. Ponadto prezentowane będą wyroby rzemieślnicze i rękodzieło idealne na prezenty od Zajączka. Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis oraz inne stowarzyszenia i placówki oświatowe wystawią do sprzedaży palmy i ozdoby świąteczne, można będzie się posilić m.in. potrawami przygotowanymi przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka w Katowicach i skosztować przysmaków z grilla. Jarmark uświetni pan Marek Szołtysek, opowiadając o śląskich zwyczajach wielkopostnych i wielkanocnych – wylicza Piotr Olszowski, radny Rady Dzielnicy Bończyk-Tuwima i koordynator projektu. Warto przyjść i zobaczyć na własne oczy, jak wiele wspaniałych produktów mają do zaoferowania mysłowiccy przedsiębiorcy.

Głównym celem wielkanocnego jarmarku jest promocja wolontariatu oraz integracja mieszkańców i gości dzielnicy przez włączenie ich w działalność charytatywną. Oprócz zbiórki pieniędzy na śniadanie wielkanocne, które odbędzie się 16 kwietnia w Szybie Bończyk, oraz pomoc osobom samotnym i potrzebującym, w trakcie imprezy będzie można wspomóc również Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette, kupując wykonane przez wolontariuszy świąteczne upominki.

Jarmark będzie odbywał się w godz. 10-19. Dodatkową atrakcją jest koncert chórów w pobliskim kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela zaplanowany na Niedzielę Palmową, na godz. 18.

Zainteresowanie jarmarkiem jest tak duże, że organizatorzy wydłużyli przyjmowanie zgłoszeń wystawców do 27 marca. Wszyscy, którzy chcą zaprezentować swoją działalność i produkty, mają jeszcze czas, by wysłać zgłoszenie na adres e-mail olszowski.dzielnicabonczyk@gmail.com. W szczególności mile widziane są propozycje stoisk oferujące produkty kultury regionalnej, sztuki, rękodzieła lub wyrobów kulinarnych typu sery, wędliny czy wypieki.

Informacje o zbliżającym się jarmarku na bieżąco można śledzić tutaj.

Komentarze