Twój pies – twoja kupa. Wchodzisz w to?

fot. Pixabay

Takim hasłem urząd miasta będzie zachęcał mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach. Finał całej akcji zaplanowano na 21 marca, kiedy to właściciele czworonogów będący na spacerze będą mogli otrzymać od strażników miejskich „psie” gadżety, a w Młodzieżowym Domu Kultury zorganizowane zostaną warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, którzy dowiedzą się, że posiadanie psa to także ważne obowiązki.

Odchodząca zima na miejskich trawnikach i skwerach odsłania nieprzyjemny widok – zieleń usianą psimi odchodami. To problem nie tylko natury estetycznej, ale także nastręczający wielu osobom kłopotów związanych z poruszaniem się. Osoby na wózkach czy mieszkańcy poruszający się o laskach niejednokrotnie skazani są na bezpośredni kontakt z zanieczyszczonym terenem. – Wydawać by się mogło, że to żaden problem. Ale jeśli rozejrzymy się wokoło, proszę wierzyć, ten widok bywa czasem przerażający. Posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność i cała gama obowiązków. Jednym z nich jest również sprzątanie po nim na spacerze. Dzisiaj mamy tyle gadżetów, które mogą nam to ułatwić, że żadne wymówki nie są tutaj na miejscu – mówi Iwona Nowak, dyrektor kancelarii prezydenta.

Autorem hasła do kampanii jest Tymoteusz Kijanka, uczeń drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 16, który wziął udział w konkursie ogłoszonym przez MDK. Konkurs okazał się niezwykle popularny – wpłynęło aż 56 propozycji i haseł i blisko 200 prac plastycznych.

W ramach akcji powstanie także specjalny filmik, na mieście pojawią się plakaty, a miejskie kosze „ubrane” zostaną w naklejkę „Tutaj też możesz wrzucić psią kupę”. Nie zabraknie także konkursów.

Podczas finału 21 marca strażnicy miejscy będą rozdawać w terenie „psie” gadżety, a w MDK dzieci i młodzież dowiedzą się o wszystkich obowiązkach związanych z posiadaniem psa, w tym przede wszystkim o tych dotyczących utrzymania czystości. Dzień Wiosny będzie też doskonałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu MDK.

Nadesłano: UM
Komentarze