Trzy mysłowickie szkoły walczą o ekstrastołówkę

fot. Pixabay

Delma zorganizowała konkurs dla szkół podstawowych z całej Polski, w którym główną nagrodą jest remont szkolnej stołówki warty 30 tys. zł. Biorą w nim udział także trzy mysłowickie placówki, ale by wygrać, potrzebują bardzo dużo głosów, bo konkurencja jest ogromna.

Szkoła sportowa, SP10 i SP13 zgłosiły się do konkursu „Ekstra szkolna stołówka z Delmą Extra”, by powalczyć o nowe jadalnie. Głosowanie odbywa się na stronie www.extrastolowki.pl i trwać będzie do 31 maja, a głos można oddawać codziennie. Dodatkowe wsparcie w postaci 10 punktów przekażemy, jeśli przepiszemy dane z paragonu potwierdzającego zakup dowolnego produktu firmy Delma.

Głównymi zwycięzcami będzie aż pięć szkół. Profesjonalne firmy wyremontują ich stołówki i dostosują do wymagań uczniów, aby były one bezpieczne, czyste i przytulne. Oprócz nagrody głównej przyznane zostaną też inne. 50 szkół otrzyma możliwość udziału w specjalnych warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Delmę oraz Banki Żywności o mądrym gospodarowaniu jedzeniem. W ich trakcie uczniowie dowiedzą się, jak przechowywać i nie marnować żywności. Z kolei inne 30 szkół wygra zestawy tac obiadowych dla swoich stołówek.

Zarówno głosowanie, jak i zgłaszanie szkół trwać będzie do końca maja. Na stronie internetowej konkursu każdy może zgłosić dowolną szkołę podstawową, a Delma poprosi jej dyrektora o udział w programie i pełną rejestrację. 20 czerwca poznamy zwycięzców i przyznane im nagrody.

Celem konkursu jest promocja higieny żywienia wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Organizatorzy chcą, aby poprawiła się jakość posiłków w polskich szkołach, a stołówki były czyste i przyjazne, gdyż jest to bardzo ważne w prawidłowym rozwoju dzieci. Wszystkie szkoły biorące udział w konkursie otrzymają, w ramach edukacji o niemarnowaniu żywności, odpowiednie materiały w wersji elektronicznej i scenariusze lekcji.

Komentarze