Rondo odciąży ruch w centrum miasta?

fot. Tramwaje Śląskie

Jedno z najgorzej zorganizowanych skrzyżowań w mieście zmieni się nie do poznania. W miejscu, w którym stykają się ul. Krakowska, Szymanowskiego, Towarowa i Starokościelna, na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie powstanie rondo.

Mysłowice nie są specjalnie lubiane przez kierowców. Co prawda znany również poza granicami naszego miasta internetowy profil Mysłowice – Dziurowice stracił nieco na aktualności, ale przejazd przez zakorkowane ulice w godzinach szczytu może z powodzeniem zastąpić mocną kawę. Centrum odciążyć miała Drogowa Trasa Średnicowa, ale na razie na pewno nie powstanie. Szansą na udrożnienie ruchu w ścisłym centrum jest rondo, które wybudowane zostanie na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie. – Tramwaje Śląskie współpracują z Urzędem Miasta Mysłowice przy przygotowaniu projektu przebudowy układu torowego i sieciowego oraz koniecznych inwestycji w zakresie drogowym. Przedstawiona wersja modernizacji rzeczonego skrzyżowania jest pozytywnie zaopiniowana przez władze miasta i nad możliwością realizacji tej koncepcji będziemy wspólnie z magistratem nadal pracować – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Spółki.

Przebudowa infrastruktury torowo-sieciowej na linii tramwajowej nr 14 w ciągu ul. Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców jest elementem współfinansowanego przez Unię Europejską „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego”, którego pierwszy etap ma zostać zrealizowany do końca 2019 r. – Mamy nadzieję ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy prac pod koniec bieżącego roku. Wówczas określony zostanie czas na realizację zadania – dodaje Zowada.

Komentarze