Karmią potrzebujących

fot. MFPPC

W ostatnich tygodniach Mysłowicka Fundacja Po Pierwsze Człowiek dała nam się poznać dzięki akcji „Wymiana ciepła”, za sprawą której w naszym mieście stanęły wieszaki na zimową odzież dla potrzebujących. Jednak to nie pierwsza inicjatywa Izabeli Piekarczyk i Moniki Sarneckiej, założycielek fundacji. 23 stycznia ruszył projekt „Gorący talerz”, dzięki któremu osoby bezdomne i żyjące w ubóstwie mogą skorzystać z darmowych posiłków.

W naszym mieście żyje sporo osób, które nie codziennie mogą liczyć na ciepły posiłek. Dzięki Mysłowickiej Fundacji Po Pierwsze Człowiek już mogą. Od poniedziałku do piątku w bistro Szarotka przy ul. Grunwaldzkiej 7 specjalnie dla nich wydawana jest gorąca zupa. – Pierwsze 700 zł na ten cel przekazał nam anonimowy darczyńca. Projekt wspierają również przyjaciele fundacji, a nawet sami bezdomni, którzy wrzucają do puszki, ile mają. Tak uzbierali już ponad 50 zł. Przez półtora miesiąca zostało wydanych ponad 400 zup, z których codziennie korzysta ok. 30 osób – tłumaczy Izabela Piekarczyk, jedna z założycielek fundacji.

Mysłowiczankom udało się wygrać konkurs grantowy „Małe jest wielkie” organizowany przez łódzką fundację W Człowieku Widzieć Brata. Dzięki temu na konto projektu „Gorący talerz” trafi 2,5 tys, zł, co przełoży się na 600 kolejnych misek zupy dla potrzebujących. – Nasza fundacja chce pomagać żyć godnie i szczęśliwie ludziom pozostawionym samym sobie z własnymi problemami. Wierzymy, że właściwa pomoc musi opierać się na sercu otwartym na potrzeby drugiego człowieka – mówi Izabela Piekarczyk.

O wszystkich działaniach Mysłowickiej Fundacji Po Pierwsze Człowiek przeczytacie na stronie internetowej www.po1czlowiek.pl. A jeśli sami chcecie wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują i ofiarować ciepły posiłek osobie bezdomnej czy w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, możecie wpłacić dowolną darowiznę na konto fundacji: Bank ING PL 28 1050 1214 1000 0090 3097 3532, tytułem „Darowizna na cele statutowe GORĄCY TALERZ”. Każda ofiarowana złotówka będzie wydana na ten cel.

Logo fundacji

Logo fundacji

Komentarze