fot. MFPPC

W ostatnich tygodniach Mysłowicka Fundacja Po Pierwsze Człowiek dała nam się poznać dzięki akcji „Wymiana ciepła”, za sprawą której w naszym mieście stanęły wieszaki na zimową odzież dla potrzebujących. Jednak to nie pierwsza inicjatywa Izabeli Piekarczyk i Moniki Sarneckiej, założycielek fundacji. 23 stycznia ruszył projekt „Gorący talerz”, dzięki któremu osoby bezdomne i żyjące w ubóstwie mogą skorzystać z darmowych posiłków.

W naszym mieście żyje sporo osób, które nie codziennie mogą liczyć na ciepły posiłek. Dzięki Mysłowickiej Fundacji Po Pierwsze Człowiek już mogą. Od poniedziałku do piątku w bistro Szarotka przy ul. Grunwaldzkiej 7 specjalnie dla nich wydawana jest gorąca zupa. – Pierwsze 700 zł na ten cel przekazał nam anonimowy darczyńca. Projekt wspierają również przyjaciele fundacji, a nawet sami bezdomni, którzy wrzucają do puszki, ile mają. Tak uzbierali już ponad 50 zł. Przez półtora miesiąca zostało wydanych ponad 400 zup, z których codziennie korzysta ok. 30 osób – tłumaczy Izabela Piekarczyk, jedna z założycielek fundacji.

Mysłowiczankom udało się wygrać konkurs grantowy „Małe jest wielkie” organizowany przez łódzką fundację W Człowieku Widzieć Brata. Dzięki temu na konto projektu „Gorący talerz” trafi 2,5 tys, zł, co przełoży się na 600 kolejnych misek zupy dla potrzebujących. – Nasza fundacja chce pomagać żyć godnie i szczęśliwie ludziom pozostawionym samym sobie z własnymi problemami. Wierzymy, że właściwa pomoc musi opierać się na sercu otwartym na potrzeby drugiego człowieka – mówi Izabela Piekarczyk.

O wszystkich działaniach Mysłowickiej Fundacji Po Pierwsze Człowiek przeczytacie na stronie internetowej www.po1czlowiek.pl. A jeśli sami chcecie wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują i ofiarować ciepły posiłek osobie bezdomnej czy w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, możecie wpłacić dowolną darowiznę na konto fundacji: Bank ING PL 28 1050 1214 1000 0090 3097 3532, tytułem „Darowizna na cele statutowe GORĄCY TALERZ”. Każda ofiarowana złotówka będzie wydana na ten cel.

Logo fundacji

Logo fundacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię