Tenis stołowy. Grand Prix Mysłowic za nami

Pierwszym turniejem rozegranym w nowo otwartej hali Zespołu Szkół Sportowych było Grand Prix Mysłowic w tenisie stołowym. Jak na bojowy chrzest przystało, nie zabrakło zaciętej rywalizacji, emocji i niespodzianek.

Do zawodów 12 lutego zgłosili się młodzi tenisiści i tenisistki z Mysłowic, Rybnika, Zawiercia, Dąbrowy Górniczej, Żywca, Olkusza i innych miast województwa śląskiego i małopolskiego. Dobre wyniki uzyskali jak zwykle uczniowie miejscowej szkoły sportowej: Wiktor Ptak wywalczył pierwsze miejsce, Faustyna Cieślik stawała na wszystkich trzech stopniach podium, Anastazja Malinowska była druga, a Klaudia Franaszczuk i Jakub Jamrozy trzeci.

Najlepszymi w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych okazali się Matylda Hadryś z Częstochowy oraz wspomniany już Wiktor Ptak. Wśród klas 4-6 triumfowali Faustyna Cieślik i Maciej Filiczak z Olkusza. Rywalizację gimnazjalną zdominowała Ewa Filiczak. Regulamin pozwalał dziewczętom na udział w zawodach chłopców, dlatego olkuszanka dwa razy była pierwsza.

Źródło: Jurij Fomin

Komentarze