Przyłącz się do akcji „Wspólnie uratujemy Lenkę”

fot. nadesłano

Po Tymonku przyszedł czas na Lenkę. Sześciolatka zmaga się z rakiem mózgu i bez naszej pomocy trudno będzie jej wygrać walkę o życie.

Ubiegłoroczna batalia z siatkówczakiem, który rozwijał się w oczku Tymonka, wspierana przez wielu życzliwych mu ludzi, przyniosła efektowne zwycięstwo oraz ogromną radość rodzinie chłopczyka z Mysłowic. Teraz rozpoczyna się wyścig z czasem o życie Lenki. Tylko wspólnie możemy wygrać walkę o jej życie i zdrowie.

Coraz więcej osób włącza się w akcję przekazywania 1% podatku dla Lenki. To przyjaciele rodziny i ludzie, którym los małej dziewczynki nie jest obojętny. Niedawno właściciele marek Braks i Szyb Bończyk, Aneta i Maciej Sikorowie, podjęli decyzję, że będą przekazywać złotówkę z każdego sprzedanego burgera na pomoc Lence. Co więcej, tak zebraną kwotę zwiększą dodatkowo o 100%!

W ubiegłym roku u sześcioletniej Lenki lekarze zdiagnozowali raka mózgu. Od tego czasu każdy dzień to ciężka walka o życie tej uroczej dziewczynki. Każdy z nas może wesprzeć Lenkę na kilka sposobów. Można przekazać 1% podatku, wpłacić darowiznę na konto fundacji, wziąć udział w licytacji pamiątek w Lenkowym Kramiku albo zakupić burgera w bistro Braks na Bończyku. Wszystkie informacje znajdziecie tutaj.

Ponadto wolontariusze i przyjaciele Lenki przygotowali roll up, który stanął w Braksie na sali dla gości. Każdy, kto chce pomóc dziewczynce, może przyjechać do bistro i zrobić sobie zdjęcie, które później opublikuje na swoim profilu Facebook lub Twitter. Chętni mogą podejść do baru, gdzie pracownicy przekażą kartkę z wydrukowanym numerem KRS. Zdjęcie na tle banneru Lenki wklejamy na swój profil portalu społecznościowego z dopiskiem „Wspólnie uratujemy Lenkę”. Zdjęcia można również przesyłać na adres alarm@myslowice.net. Pod koniec kwietnia powstanie zbiorczy plakat z osobami, które przyłączyły się do tego przedsięwzięcia.

Akcja „Wspólnie uratujemy Lenkę” rozpoczęła się na początku stycznia. Udział w zbiórce pieniędzy i oddanie 1% podatku zapowiedzieli lokalni przedsiębiorcy, sportowcy, harcerze, społecznicy, przedstawiciele kultury i oświaty, a nawet samorządowcy. W imieniu Lenki prosimy wszystkich ludzi o wrażliwym sercu o wzięcie udziału w zbiórce 1% i rozpowszechnianiu informacji. Bez niezbędnych środków finansowych trudno będzie zakończyć sukcesem leczenie dziewczynki, która zasługuje na normalne życie. Do zobaczenia w Braksie!

Lenkowy Kramik zaprasza do licytacji

Grupa Lenkowy Kramik powstała, aby pomóc Lence w zmaganiach z ciężką chorobą: złośliwym guzem mózgu – wyściółczakiem anaplastycznym. Pomysł jej stworzenia zrodził się z inicjatywy osób, które zawodowo lub hobbystycznie zajmują się tworzeniem własnych prac. Cząstkę z nich, przy wsparciu innych twórców i rękodzielników, postanowiły one przeznaczyć do zlicytowania na rzecz naszej bohaterki. Grupa jest otwarta, każdy, kto chciałby się przyłączyć, podzielić swoją twórczością, zaoferować jakąś fajną rzecz, jest mile widziany.

Lenkowy Kramik działa na zasadzie aukcji, na której licytowane są rzeczy przekazywane przez darczyńców bezpłatnie, zaś uzyskane środki finansowe wpłacane są bezpośrednio przez kupujących na konto Lenki w fundacji Różyczka z Gliwic i przeznaczone na zakup suplementów diety takich, jak olej CBD, preparaty i żywność krwiotwórcza oraz wspierająca odporność, których miesięczny koszt przekracza 2 tys. zł.

Nadesłano: myslowice.net
Komentarze