Bauverein ma szanse na nowego właściciela

fot. UM

Na wczorajszej sesji rady miasta podjęto decyzję o przekazaniu blisko 850 tys. zł Śląskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego z przeznaczeniem na wpłatę wadium, które jest warunkiem uczestnictwa w przetargu na zakup mysłowickiego Bauvereinu. Dzięki finansowemu wsparciu Śląskie TBS ma szansę stać się nowym właścicielem nieruchomości.

Bauverein przed zajęciem go przez syndyka należał do spółki Lokator. Ta, nie wywiązując się jednak ze swoich obowiązków wobec lokatorów, była powodem wielu ich problemów i licznych konfliktów. Obecnie nieruchomość stanowi własność spółki Lokator w upadłości likwidacyjnej. Administratorem i zarządcą budynku jest syndyk masy upadłościowej, który planuje sprzedaż 144 lokali w licytacji na rzecz jednego podmiotu.

Śląskie TBS, działając w porozumieniu z miastem, głównym udziałowcem spółki, planuje przystąpić do przetargu i kupić nieruchomość. Przekazanie wadium, które pozwala na udział w przetargu, zaaprobowała rada miasta podczas sesji 23 lutego. Zabezpieczeniem kredytu, który planuje zaciągnąć spółka na zakup nieruchomości, będzie hipoteka i poręczenie gminy. Budynek zostanie nabyty bez jakichkolwiek obciążeń. Jeżeli Śląskie TBS nie wygra licytacji, wpłacone wadium, blisko 850 tys. zł, wróci do spółki, a ta przekaże je na remont budynku przy ul. Wielka Skotnica 41.

Po zakupie nieruchomości spółka będzie nadal wynajmowała lokale mieszkalne. W pierwszej kolejności zostaną zasiedlone 24 wolne mieszkania.

Nadesłano: UM
Komentarze