45. Mysłowicki Cross w sobotę 25 lutego

Plakat MOSiR
Plakat MOSiR

25 lutego na trasach wokół obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Lechii 06 przy ul, Promenada przeprowadzone zostaną tradycyjne zimowe biegi przełajowe, od kilkunastu lat znane nie tyko na Śląsku, lecz w całym kraju, jako Mysłowicki Cross.

Najmłodsi biegacze, dziewczynki i chłopcy roczników 2004 i młodszych, wystartują na najkrótszym dystansie 1 000 m. W kolejnych kategoriach wiekowych odległości do pokonania będą zwiększane. Najwięcej, bo 4 000 m, pobiegną juniorzy oraz seniorki, a seniorzy będą mieli do pokonania aż sześć okrążeń, czyli 6 000 m. Czołowe „szóstki” każdego biegu mogą liczyć na dyplomy i pamiątkowe koszulki crossu, a najlepsze „trójki” otrzymają także okolicznościowe trofea oraz bony podarunkowe.

W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ok. 250 biegaczek i biegaczy, a w gronie laureatów znalazła się piątka mysłowiczan reprezentująca miejscowy lekkoatletyczny UKS Chromik. Byli to podopieczni trenerów Roberta Proksy, Łukasza Pękali i Józefa Szendery:

  • Milena

    Pyka, która w biegu na dystansie 2 000 m w kategorii juniorek młodszych zwyciężyła zdecydowanie,

  • Mateusz Drąg, który w biegu juniorów na 4 000 m zajął trzecie miejsce,
  • Norbert Hajduk, który w kategorii chłopców roczników 2003-2004 1 000 m pokonał jako czwarty,
  • Paweł Szreniawa, który również zajął czwarte miejsce, rywalizując w kategorii juniorów młodszych na dystansie 3 000 m,
  • Maciej Krzemiński, któremu w biegu na 2 000 m w kategorii młodzików przypadło szóste miejsce.

Tutaj zapoznacie się z historią crossu, który już od 37 lat odbywa się w naszym mieście. Pod tym samym linkiem znajdziecie także zasady dokonywania zgłoszeń, dystanse, kategorie wiekowe, warunki uczestnictwa, program minutowy startów i inne istotne informacje na temat 45. Mysłowickiego Crossu.

Źródło: MOSiR

Komentarze