Remont „Meksyku” z dofinansowaniem

fot. UM
fot. UM

Wniosek złożony przez Śląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie remontu „Meksyku” uzyskał pozytywną opinię. Bezzwrotna dotacja w wysokości 50% jest możliwa w ramach programu społecznego budownictwa czynszowego.

Budynek znany mysłowiczanom jako „Meksyk” jest w bardzo złym stanie technicznym i nie nadaje się do użytkowania. Wymaga kapitalnego remontu. Zamieszkujący go dotychczas lokatorzy otrzymali inne mieszkania z zasobów miasta i w tej chwili jest on już zupełnie pusty. W październiku nieruchomość położona przy Wielkiej Skotnicy 41 została przekazana przez miasto do Śląskiego TBS, które planuje wyremontować budynek i utworzyć w nim kilkadziesiąt nowych mieszkań komunalnych. Zamieszkają tam rodziny oczekujące na gminne lokale mieszkaniowe.

W ramach planowanej inwestycji odnowione zostaną mieszkania, budynek będzie ocieplony, teren wokół niego zagospodarowany, przewidywana jest również budowa parkingów. W wyremontowanym obiekcie mają powstać mieszkania dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, do których wejście będzie prowadziło bezpośrednio z podwórka. Ponadto w lokalach zamontowane zostaną liczniki przedpłatowe wody, tak aby zapobiec ewentualnemu zadłużaniu nieruchomości.

Na chwilę obecną Mysłowice są głównym udziałowcem Ślaskiego TBS. W zamian za wniesioną nieruchomość miasto zyskało nowe udziały w kapitale zakładowym spółki. Łączna wartość przekazanej nieruchomości wraz z gruntem to blisko 550 tys. zł.

Nadesłano przez: UM
Komentarze