Psi park gotowy, ale czworonogi poszaleją dopiero wiosną

Mysłowicka firma Dorex za 50 tys. zł w dzielnicy Bończyk-Tuwima wybudowała pierwszy w mieście wybieg dla psów. Otwarty zostanie on jednak dopiero wiosną, po utwardzeniu gruntu i obsianiu go trawą.

Psi park znajduje się w pobliżu miasteczka rowerowego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 na Bończyku. To ogrodzony teren, do którego prowadzą dwa wejścia ze specjalnymi przedsionkami – umożliwią one zdjęcie, a następnie założenie kagańca i smyczy. Na wybiegu zamontowano już m.in. pochylnie – prostą i skośną, płotki i tunel oraz ławki dla opiekunów. Oczywiście nie zabrakło też koszy na odpady oraz psie odchody ze specjalnymi woreczkami.

– Wybieg zostanie oddany do użytku czworonogów po wykonaniu stabilizacji gruntu, czyli jego utwardzeniu i ponownym zasadzeniu trawy. Ponadto przy obu furtkach nasadzone zostaną 1,5-metrowe żywopłoty. Takie rozwiązanie spowoduje, że psy załatwią swoje potrzeby jeszcze przed wejściem na wybieg, co uchroni nowo zamontowany sprzęt przed zniszczeniem. Otwarcie planujemy na wiosnę 2017 r. – wyjaśnia Kamila Szal, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Komentarze