Zakończył się remont Szpitala nr 2

Przez ostatnie 12 miesięcy w Szpitalu nr 2 im. Tadeusza Boczonia były prowadzone prace budowlane. Kompleksowy remont to jedna z największych inwestycji w stuletniej historii placówki. Jego całkowity koszt to ponad 9,7 mln zł.

Placówka realizowała jednocześnie dwa przedsięwzięcia: wart ponad 4 mln zł projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii, finansowany prawie w 80% z Mechanizmu Finansowego EOG przy wkładzie własnym z budżetu miasta oraz kompleksowy remont wnętrza budynku interny, który za 5,7 mln zł sfinansowało miasto.

Remont interny dobiegł końca w czerwcu. Po kompleksowej przebudowie zabytkowego obiektu pierwsze i drugie piętro zostały w całości zaadaptowane na potrzeby oddziału wewnętrznego. Do wyremontowanego gmachu wróciły również laboratorium, apteka i szpitalna kaplica, a do dyspozycji pacjentów zostały oddane mniejsze, bardziej kameralne sale, z których większość została wyposażona w łazienki.

Pod koniec września zakończono wart ponad 4 mln złotych projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii dla całego szpitala. Prace objęły wszystkie budynki placówki, łącznie z budynkiem administracji.

Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2, cieszy się, że tak duży zakres prac miał niewielki wpływ na komfort pacjentów hospitalizowanych w trakcie trwania remontu. – Udało się to dzięki odpowiedniemu ustaleniu harmonogramu prac i zastosowaniu szczelnych przegród oddzielających miejsca remontowane oraz wyznaczenie oddzielnych dróg komunikacyjnych dla prowadzonego remontu i działalności leczniczej – mówi.

– Szpital nr 2 to placówka miejska i naszym zadaniem jest dbać o to, by jej pacjenci mieli zagwarantowane możliwie najlepsze warunki pobytu na czas hospitalizacji. Remonty i doposażanie szpitala są więc niezbędne. Cieszy fakt, że tak wiele już udało się zrobić. Ostatnia inwestycja, a mówimy tu o naprawdę dużym nakładzie finansowym, już teraz przynosi wymierne korzyści, zarówno dla pacjentów, jak i dla samej placówki – komentuje Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze