Pierwszy wybieg dla psów powstanie na Bończyku

fot. UM

Jak grzyby po deszczu pojawiają się w kolejnych śląskich miastach. Znajdziemy je m.in. w Chorzowie, Tychach czy Sosnowcu. Mysłowice z tym pomysłem nosiły się już długo, ale wreszcie w dzielnicy Bończyk-Tuwima powstanie pierwszy w mieście wybieg dla psów.

Mysłowicka firma Dorex w najbliższych dniach podpisze z magistratem umowę, na mocy której do końca listopada za 50 tys. zł wybuduje wybieg dla psów w pobliżu miasteczka rowerowego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 na Bończyku. – Zgodnie z założeniami psi park będzie ogrodzony, a do środka poprowadzą dwa wejścia ze specjalnymi przedsionkami, co umożliwi zdjęcie, a następnie założenie kagańca i smyczy. Przy samych wejściach znajdą się regulaminy użytkowania. Na wybiegu zostaną zamontowane m.in. pochylnie – prosta i skośna, płotki i tunele oraz ławki dla opiekunów. Oczywiście na wyposażeniu będą kosze na odpady oraz psie odchody – informuje rzecznik prasowy urzędu miasta Kamila Szal.

Na terenie wybiegu czworonogi będą mogły swobodnie biegać i bawić się bez obawy przed niebezpieczeństwami czyhającymi np. w pobliżu ruchliwych ulic. Jak tłumaczy rzecznik magistratu, inwestycja jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mysłowiczan na tego typu miejsca. Pomoże też w utrzymaniu czystości w miejscach publicznych. – Spotykając się z mieszkańcami, otrzymywałem sygnały, że taki wybieg jest potrzebny. Cieszę się, że uda się tę inwestycję zrealizować jeszcze w tym roku – mówi prezydent Edward Lasok.

Źródło: UM Mysłowice

Komentarze