Pierwsza edycja Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego wkroczyła w najważniejszy etap, czyli głosowanie na projekty. Od 10 do 23 października każdy mieszkaniec Mysłowic, który ukończył 15. rok życia, może oddać jeden głos na jedno wybrane przez siebie zadanie.

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez głosowanie. W Mysłowicach do dyspozycji mieszkańców jest 1 mln zł. Do 8 maja każdy mysłowiczanin mógł zgłosić wybrane przez siebie zadanie do realizacji w ramach MBO. Ostatecznie na liście do głosowania znalazły się 24 projekty – o wszystkich przeczytacie tutaj.

W drugi poniedziałek października rozpoczęło się głosowanie, które potrwa dwa tygodnie i da odpowiedź, które zadanie lub zadania będą realizowane w roku przyszłym. Wygrają te, którą zbiorą największą liczbę głosów i wyczerpią pulę 1 mln zł.

Jak zagłosować?

  1. Elektronicznie poprzez formularz na stronie www.mbo.myslowice.pl;
  2. Osobiście w jednym z 32 punktów MBO. Gdzie jest twój punkt? Sprawdź na stronie www.mbo.myslowice.pl lub skontaktuj się z urzędem miasta (tel. 32 317 11 17, e-mail: mbo@myslowice.pl). Każdy punkt na drzwiach wejściowych posiada informację, w jakich godzinach jest czynny;
  3. Korespondencyjnie – pobierz formularz ze strony www.mbo.myslowice.pl lub z jednego z punktów MBO, wypełnij i wyślij go na adres: Urząd Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice z dopiskiem „Mysłowicki Budżet Obywatelski” do 23 października (decyduje data stempla pocztowego).

Jak oddać ważny głos?

  • musisz być mieszkańcem Mysłowic, który w dniu oddania głosu ma ukończony 15. rok życia;
  • możesz oddać tylko jeden głos, na jedno wybrane przez siebie zadanie, korzystając z formularza do głosowania;
  • pamiętaj, by wypełnić wszystkie pola formularza do głosowania: imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, a w przypadku głosowania osobistego lub korespondencyjnego podpisać formularz;
  • jeżeli zgadzasz się i potwierdzasz informacje zawarte w oświadczeniach, wstaw w pustych polach „x”.

Wyniki głosowania znane będą do 5 listopada.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię