Remont skrzyżowania w Brzezince. Zmiana organizacji ruchu

fot. Google Maps

Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Brzezińskiej z Laryską. Pojawi się tam nowa sygnalizacja świetlna, w związku z czym przez najbliższe trzy miesiące kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu w tym rejonie.

W czasie prac skrzyżowanie będzie co prawda przejezdne, ale by upłynnić ruch, magistrat proponuje objazdy. W pierwszej kolejności powstaną dwa tymczasowe przejścia dla pieszych, a od momentu rozpoczęcia budowy nowej sygnalizacji świetlnej i monitoringu wyłączone zostaną światła.

– Fragment ul. Kościelnej od skrzyżowania z ul. Brzezińską do skrzyżowania ze Szkolną będzie wyłączony z ruchu kołowego, a odcinek ul. Kościelnej pomiędzy ul. Szkolną a Konstantego Damrota projektuje się jednokierunkowy – tłumaczy Anna Górny z biura prasowego urzędu miasta. – Na aktualnie jednokierunkowej ul. Damrota kierunek ruchu zostanie odwrócony. Dodatkowo na ul. ks. Jana Kudery, od strony ul. Nowochrzanowskiej, pojawi się znak B1 z wyłączeniem o treści „Nie dotyczy mieszkańców”, a na Nowochrzanowskiej, przy skrzyżowaniu z Kudery, staną dwie tablice F-6 informujące o zakazie ruchu z wyłączeniem ul. Kudery właśnie – dodaje.

Ponadto na łączniku ul. Bocznej od Laryskiej ruch będzie odbywał się jednokierunkowo od ul. Laryskiej w stronę Reja. Kierowcy proszeni są także o nieparkowanie w rejonie ul. Reja 18.

rys. UM

Komentarze