Powalczą o boisko z prawdziwego zdarzenia

fot. Boisko dla Mysłowic

Już 10 października rusza głosowanie na zadania zgłoszone do pierwszej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Jednym z nich jest projekt „Boisko dla Mysłowic”, czyli propozycja stworzenia nowoczesnego i profesjonalnego boiska piłkarskiego w mieście.

Ma mieć wymiary 90×45 m, być dobrze oświetlone i pokryte trawą syntetyczną z włókna monofilowego i polietylenowego. Nowe boisko miałoby powstać tuż obok stadionu Górnika 09 Mysłowice przy ul. Gwarków 13 i kosztować prawie milion złotych, czyli dokładnie tyle, ile miasto przeznaczyło na MBO. Jak podkreśla prezes klubu Łukasz Granek, boisko służyłoby mieszkańcom całego miasta: uczniom pobliskich szkół, firmom i wszystkim chętnym chcącym z niego skorzystać. – Dzięki naszej inicjatywnie w przestrzeni publicznej może pojawić się miejsce, w którym dzieci, młodzież i dorośli zadbają o swoją kondycję, gdzie będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych i nastoletnich mysłowiczan, by mieli dokąd pójść, by zabić nudę i nauczyć się zdrowej, sportowej rywalizacji – tłumaczy Granek. – Boisko otwarte dla mieszkańców z pewnością przyczyni się także do zmniejszenia ilości negatywnych zachowań i aktów wandalizmu na naszym osiedlu, bo sport najlepiej kształtuje pozytywne postawy społeczne – dodaje.

W naszym mieście brakuje profesjonalnego boiska typu orlik. Budowa nowego przyniosłaby wymierne korzyści także dla wszystkich mysłowickich drużyn piłkarskich. – Zimowe treningi można by przenieść z hal sportowych na Piasek – dzięki nowoczesnej nawierzchni byłoby to możliwe. Co szczególnie istotne dla piłkarzy, sztuczna trawa minimalizuje ilość kontuzji i zapewnia wysokie bezpieczeństwo. Poza tym dzięki nowemu boisku mysłowiczanie zyskaliby naprawdę doskonałe warunki do uprawiania sportu i rekreacji – mówi Łukasz Granek.

O tym, czy przy ul. Gwarków 13 powstanie orlik z prawdziwego zdarzenia, zadecydujemy sami. Każdy głos oddany na projekt „Boisko dla Mysłowic” między 10 a 23 października przybliży nas do jego realizacji. – Budowa boiska w ramach budżetu obywatelskiego na pewno wpłynie na większą odpowiedzialność społeczną okolicznych mieszkańców za nasze otoczenie. A my po prostu chcemy stworzyć miejsce do aktywnego spędzania czasu w naszej małej ojczyźnie – podsumowuje prezes Granek.

W środę 28 września Łukasz Granek będzie zachęcał mysłowiczan do wsparcia swojego projektu w głosowaniu podczas spotkania informacyjnego w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. – Zapraszam wszystkich na godz. 18 – mówi.

Komentarze