Powalczą o boisko z prawdziwego zdarzenia

fot. Boisko dla Mysłowic
fot. Boisko dla Mysłowic

Już 10 października rusza głosowanie na zadania zgłoszone do pierwszej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Jednym z nich jest projekt „Boisko dla Mysłowic”, czyli propozycja stworzenia nowoczesnego i profesjonalnego boiska piłkarskiego w mieście.

Ma mieć wymiary 90×45 m, być dobrze oświetlone i pokryte trawą syntetyczną z włókna monofilowego i polietylenowego. Nowe boisko miałoby powstać tuż obok stadionu Górnika 09 Mysłowice przy ul. Gwarków 13 i kosztować prawie milion złotych, czyli dokładnie tyle, ile miasto przeznaczyło na MBO. Jak podkreśla prezes klubu Łukasz Granek, boisko służyłoby mieszkańcom całego miasta: uczniom pobliskich szkół, firmom i wszystkim chętnym chcącym z niego skorzystać. – Dzięki naszej inicjatywnie w przestrzeni publicznej może pojawić się miejsce, w którym dzieci, młodzież i dorośli zadbają o swoją kondycję, gdzie będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych i nastoletnich mysłowiczan, by mieli dokąd pójść, by zabić nudę i nauczyć się zdrowej, sportowej rywalizacji – tłumaczy Granek. – Boisko otwarte dla mieszkańców z pewnością przyczyni się także do zmniejszenia ilości negatywnych zachowań i aktów wandalizmu na naszym osiedlu, bo sport najlepiej kształtuje pozytywne postawy społeczne – dodaje.

W naszym mieście brakuje profesjonalnego boiska typu orlik. Budowa nowego przyniosłaby wymierne korzyści także dla wszystkich mysłowickich drużyn piłkarskich. – Zimowe treningi można by przenieść z hal sportowych na Piasek – dzięki nowoczesnej nawierzchni byłoby to możliwe. Co szczególnie istotne dla piłkarzy, sztuczna trawa minimalizuje ilość kontuzji i zapewnia wysokie bezpieczeństwo. Poza tym dzięki nowemu boisku mysłowiczanie zyskaliby naprawdę doskonałe warunki do uprawiania sportu i rekreacji – mówi Łukasz Granek.

O tym, czy przy ul. Gwarków 13 powstanie orlik z prawdziwego zdarzenia, zadecydujemy sami. Każdy głos oddany na projekt „Boisko dla Mysłowic” między 10 a 23 października przybliży nas do jego realizacji. – Budowa boiska w ramach budżetu obywatelskiego na pewno wpłynie na większą odpowiedzialność społeczną okolicznych mieszkańców za nasze otoczenie. A my po prostu chcemy stworzyć miejsce do aktywnego spędzania czasu w naszej małej ojczyźnie – podsumowuje prezes Granek.

W środę 28 września Łukasz Granek będzie zachęcał mysłowiczan do wsparcia swojego projektu w głosowaniu podczas spotkania informacyjnego w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. – Zapraszam wszystkich na godz. 18 – mówi.

Komentarze