Nightskating po raz pierwszy w Mysłowicach

fot. Nightskating

Organizatorzy jednej z największych i najbardziej popularnych imprez rekreacyjno-sportowych w naszym regionie na początku bieżącego roku złożyli na ręce prezydenta pisemną propozycję, aby wrześniowy Nightskating przeprowadzić w Mysłowicach.

Z naszych informacji wynika, że jest zgoda na przejazd i w sobotę 3 września kilkuset fanów jazdy na rolkach przemknie przez Mysłowice. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 20 pod halą widowiskowo-sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rolkarze będą mieli do pokonania ok. 10 km. Przejadą ul. Bończyka, Tuwima, Janowską, 1000-lecia Państwa Polskiego, Mikołowską, Partyzantów, Stadionową, Oświęcimską i Katowicką, skąd wrócą pod halę na Bończyku.

Nocne przejazdy na rolkach ulicami największych śląskich miast to znakomita zabawa i ogromne emocje. To także świetna promocja miasta za niewielkie pieniądze. W ubiegłym sezonie zdarzało się, że w przejeździe po katowickich ulicach, alejkami zoo czy Parku Śląskiego jednorazowo udział brało niemal dwa tysiące osób!

O złożonej propozycji nocnego przejazdu ulicami miasta dowiedzieliśmy się od naszego radnego Dariusza Wójtowicza, który jest jednym z uczestników Nightskatingów i jednocześnie pomysłodawcą mysłowickiej edycji wydarzenia. – W ubiegłym roku, rozmawiając z organizatorami imprezy, zaproponowałem Mysłowice jako miasto, w którym można zorganizować nocny przejazd, popularyzując tym samym rekreację i sportowy tryb życia. Cieszę się, że radni miejscy oraz prezydent Mysłowic wyrazili zgodę na organizację imprezy, która odbędzie się w pierwszą sobotę września – mówi Dariusz Wójtowicz.

Wstępny koszt organizacji Nightskatingu waha się od 3,5 do 5 tys. zł. Za bezpieczeństwo na drogach odpowiadają służby mundurowe, czyli policja i straż miejska. Sami organizatorzy imprezy zabezpieczają trasę wolontariuszami, którzy współorganizują bezpieczny przejazd.

Nadesłano przez: myslowice.net
Komentarze