Food trucki wracają na rynek. Będzie pysznie!

FOT. PAN WIKING CAFE

W ostatni weekend wakacji samochody z jedzeniem i dobra muzyka ponownie zawitają na rynek. Między 26 a 28 sierpnia w naszym mieście odbędzie się II Zlot Food Trucków. Wydarzenie to będzie zamykającym akcję „Niech żyje rynek!”.

Trzeba przyznać, że członkowie stowarzyszenia poMysłowi mają nosa do organizacji dobrych imprez. Odbywający się w maju I Zlot Food Trucków zgromadził tłumy, których rynek nie pamiętał od wielu lat. Już wtedy zapowiadali kolejną tego typu imprezę i jak widać mają zamiar dotrzymać słowa. Na zakończenie wakacji dziesięć mobilnych gastronomii, które uraczą nas jedzeniem najwyższej jakości, zawita na rynek. – Coraz więcej osób pasjonuje się kulinariami, poznaje nowe smaki, uczestnicząc w licznych imprezach kulinarnych, a prawdziwą furorę robią zloty food trucków. Mobilne restauracje od kilku lat z powodzeniem opanowują place większości polskich miast. Dzięki inicjatywie mysłowickiego stowarzyszenia poMysłowi również w naszym mieście zapanowała moda na uliczne jedzenie – mówi Artur Madaliński, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury. – Po pierwszej edycji mogę powiedzieć, że jesteśmy profesjonalistami, bo mieliśmy niezłą szkołę. Wszystko co mogło pójść nie tak, poszło nie tak. Mówię o organizacji, a nie efekcie końcowym oczywiście, bo ten, jak mogli ocenić sami uczestnicy, był bardzo fajny. Od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bodajże osiem lat temu nie było tylu ludzi na rynku – zaznacza Jacek Duda ze stowarzyszenia poMysłowi.

– Według samych uczestników mysłowicki zlot jest inny od wszystkich, bo nasza formuła jest poszerzona o artystów grających obok. Zazwyczaj wygląda to tak, że muzyka gra sobie co najwyżej gdzieś z głośników, bo im mniej organizatorzy wydadzą, tym więcej zarobią. My chcemy, żeby artyści grali na żywo. Bardzo ciekawi artyści, bo choćby Fair Weather Friends, który ma za sobą występy na Heineken Open’er Music Festival czy Coke Live Music Festival, lub 5cet odpowiedzialny za ścieżkę muzyczną do kinowego hitu „Jesteś Bogiem” – dodaje Duda.

Kto jeszcze zagra? O oprawę muzyczną wydarzenia w piątek od godz. 17 zadbają: 5cet, Agnieszka Candy, Kris Ka, Zslx i Mati Duda. W sobotę od godziny 12 usłyszymy wspomniany wyżej zespół Fair Weather Friends, Meteor oraz lokalnych DJ-ów. W niedzielę po godz. 12 wystąpi natomiast Houseradio, które w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny i właśnie z tej okazji odwiedzi Mysłowice.

Co zjemy? Jak to w przypadku food trucków będzie różnorodnie. W rejony Karaibów zabierze nas Food Revolta. Burgery ze 100% wołowiny zapewni Mafiosso Food Truck. Doskonałe belgijskie frytki zjemy u Fritka.pl. Na meksykańskiego grilla zaprosi nas Calavera. Mistrzowskie zapiekanki zjemy w food trucku Zapiekarnik. Na wielbicieli węgierskich langoszy, czyli placków smażonych na głębokim oleju czekał będzie z kolei Lubisz Langosz, a to jeszcze nie wszystkie mobilne restauracje, które zjadą na mysłowicki rynek.

Niezorientowanym wyjaśniamy, że food trucki to mobilne kuchnie ukryte we wnętrzach specjalnie przerobionych furgonetek. Oferują ciekawe jedzenie z różnych stron świata, często w przedziwnych smakowitych odsłonach. Ci, którzy lubią kulinarną różnorodność, będą zachwyceni.

Wstęp bezpłatny, choć kilka złotych w portfelu warto zabezpieczyć na food truckowe jedzenie, któremu nie sposób się oprzeć. Oprócz stowarzyszenia poMysłowi za organizacją wydarzenia stoją Urząd Miasta Mysłowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trzeba wspomnieć też o Pan Wiking Cafee i pizzerii Da Grasso współorganizujących całą akcję „Niech żyje rynek!”, której częścią jest II Zlot Food Trucków.

Komentarze