ŚDM: kąpielisko Słupna nieczynne podczas Festiwalu Młodych

fot. UM Mysłowice

Światowe Dni Młodzieży, a wraz z nimi liczni goście i wydarzenia w Mysłowicach, zbliżają się wielkimi krokami. Już za trzy tygodnie na terenie kąpieliska w Parku Słupna rozpocznie się trzydniowy Festiwal Młodych. Od 27 do 29 lipca kąpielisko będzie zatem nieczynne.

Festiwal Młodych to jedno z najważniejszych wydarzeń ŚDM, podczas którego zagrają i zaśpiewają liczni finaliści Międzynarodowego Konkursu dla Solistów i Zespołów Tworzących Współczesną Muzykę Chrześcijańską „Non-stop CCM”. Na ten czas zaplanowano także pokazy tańców, animacje i występy teatru. Wszyscy goście będą mieli okazję zakosztować lokalnej kuchni oraz udać się specjalnym autobusem na wycieczkę, podczas której zobaczą najciekawsze miejsca w mieście i usłyszą ich historię.

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Młodych odbywać się będą na terenie kąpieliska w Parku Słupna. Wiąże się to z jego tymczasowym zamknięciem dla plażowiczów. Tuż po festiwalu, w ostatni weekend lipca, basen ponownie zostanie otwarty.

– Rozważaliśmy różne warianty wyłączenia kąpieliska na czas organizacji Festiwalu Młodych, bo zdajemy sobie sprawę, że trzy wakacyjne dni, nawet w tygodniu, mogą stanowić dla mieszkańców spory kłopot. Spoczywa na nas jednak spora odpowiedzialność i stąd decyzja o całkowitym jego zamknięciu. Zapraszamy jednak do aktywnego włączenia się w to wydarzenie, bo na pewno dostarczy ono wszystkim wielu atrakcji – podkreśla Iwona Nowak, dyrektor kancelarii prezydenta.

Festiwal Młodych jest wydarzeniem otwartym i bezpłatnym dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze