Rusza przebudowa Katowickiej. Obrzeżna Północna już otwarta

fot. itvm.pl

Na dwa tygodnie przed planowanym terminem zakończyła się przebudowa ul. Obrzeżnej Północnej. Powstało tam pierwsze z dwóch rond, które już jesienią umożliwią nam dojazd do centrum handlowego Quick Park. W poniedziałek 11 lipca rozpoczęły się prace na ul. Katowickiej od skrzyżowania z ul. Bończyka do granicy miasta – właśnie tam wybudowane zostanie drugie rondo.

– Aby ruch odbywał się płynnie, wykonawca Quick Parku wybudował tzw. drogę techniczną, która zlokalizowana jest pomiędzy wjazdem i zjazdem do Auchan przeznaczonym dla klientów a wjazdem i zjazdem dla dostawców – wyjaśnia rzecznik urzędu miasta Kamila Szal. – Na chwilę obecną nie jest znany termin zakończenia prac. Jednak wykonawca czynić będzie starania, by trwały one możliwie krótko – dodaje.

Oprócz ronda przy Obrzeżnej Północnej jest już nowy asfalt, chodniki, przejścia dla pieszych, zamontowano też oświetlenie ledowe. Podobnie będzie przy ul. Katowickiej. Ponadto zaktualizowane zostały sterowniki sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Katowickiej z Bończyka.

Komentarze