Trwają remonty dróg. Jest sporo utrudnień w ruchu

fot. itvm.pl

Obrzeżna Północna, PCK, Stadionowa, Partyzantów, Huty Rozalii – na tych ulicach spotkacie drogowców i utrudnienia w ruchu. Z powodu przebudowy sieci ciepłowniczej zamknięta jest także ul. Boliny na odcinku od ul. Świerczyny do Gwarków. Ponadto wciąż trwa przebudowa węzła Mysłowice na autostradzie A4.

Od 6 czerwca do odwołania zamknięty jest odcinek ul. Obrzeżnej Północnej od ul. Katowickiej do Świerczyny. Powstanie tam jedno z dwóch rond, które ułatwią nam dotarcie do centrum handlowego Quick Park. Objazd w tym rejonie odbywa się ul. Bytomską i Świerczyny. Tą drugą możliwy jest także dojazd do garaży zlokalizowanych w rejonie ul. Obrzeżnej Północnej.

W sobotę 11 czerwca rozpocznie się natomiast remont ul. Stadionowej, Partyzantów oraz Huty Rozalii na odcinku od ul. Obrzeżnej Zachodniej do Partyzantów. Na czas trwania inwestycji ulice będą zamknięte na odcinkach:

  • ul. Stadionowa – od wjazdu do hotelu Trojak do ul. Partyzantów,
  • ul. Partyzantów – odcinek od ul. Stadionowej do Huty Rozalii,
  • ul. Huta Rozalii – od ul. Obrzeżnej Zachodniej do Partyzantów.

Wprowadzone zostaną też zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linia autobusowa nr 219 skierowana zostanie od przystanku Brzęczkowice – Słupna ul. Oświęcimską do Krakowskiej w obu kierunkach. Wyłączone z obsługi będą przystanki Brzęczkowice – Słupna Ośrodek Wypoczynkowy i Ćmok MZGK. Linia 219 nie będzie obsługiwała również przystanków: Ćmok Pętla, Ćmok Rondo/Partyzantów, Mysłowice Tesco, Mysłowice Cmentarz. W zamian autobus będzie zatrzymywał się na przystanku Mysłowice Dworzec PKP.

Remont wykona wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Drogopol – ZW Sp. z o. o. z Katowic za ponad 1 mln zł.

Komentarze