Przed nami remonty średnie dróg

fot. MPWiK

Na przełomie czerwca i lipca rozpoczną się remonty średnie ponad 20 mysłowickich dróg. Przetarg na tę inwestycję wygrało konsorcjum dwóch sosnowieckich firm: Libud Asfalty Sp. z o. o.  i Libud s. c. kwotą niespełna 3 mln zł.

– Remont średni to wymiana nawierzchni jezdni na całej jej szerokości i odpowiednio długim odcinku. Taka inwestycja pozwala na szybką poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy, wykonywana jest z reguły na tych ulicach, gdzie pełny remont nie jest potrzebny bądź jeszcze nie jest możliwy, np. z powodu koniecznych prac podziemnych – tłumaczy rzecznik magistratu Kamila Szal.

Najpóźniej do 15 października zostaną wykonane odcinkowe remonty nawierzchni na ul. 1000-lecia Państwa Polskiego (od skrzyżowania z ul. Mikołowską do Jodłowej), Bończyka (od ul. Jastruna w kierunku Katowic), Jastruna (wraz z remontem skrzyżowania z ul. Gojawiczyńskiej), Wielka Skotnica (od Armii Krajowej do stacji paliw Shell), Długiej (dwa odcinki), Gagarina, Kościelniaka, Murckowskiej, Mielęckiego, Pogodnej, Reja (od ul. Brzezińskiej do Wrzosowej), Dzióbka, Hutniczej, Kopalnianej, al. Spacerowej (od ul. Dzierżonia do 11 listopada), Sobieskiego, Brzęczkowickiej (od ul. Saperów  Śląskich – Stoińskiego do Nad Przemszą), Morgowskiej, Rzemieślniczej, Robotniczej i Nowowiejskiego.

Komentarze