Odświeżony dworzec przywita pielgrzymów

fot. ARAmedia

Między 26 a 31 lipca w Krakowie będą miały miejsce Światowe Dni Młodzieży. W ich organizację włączy się także nasze miasto – w Mysłowicach zatrzyma się kilka tysięcy pielgrzymów z całego świata. Polskie Koleje Państwowe uznały, że to ostatni dzwonek, żeby choć trochę odmienić mysłowicki dworzec kolejowy.

Remont już trwa. – Rozebrany zostanie nieczynny budynek na peronie pierwszym, naprawiona nawierzchnia placu przed wejściem do tunelu, odświeżone przejście podziemne oraz perony drugi i trzeci. Ponadto uruchomiony zostanie zegar na budynku dworca, uzupełnione oświetlenie oraz poprawione nagłośnienie. Miasto wykona z kolei remont schodów prowadzących do ul. Oświęcimskiej po obu stronach – zapewnia rzecznik magistratu Kamila Szal. – Wśród prac, które zostaną wykonane, warto też wskazać m.in. malowanie tynków, częściową naprawę schodów, wymianę i uzupełnienie balustrad. Koszt wszystkich robót to ok. 42 tys. zł – dodaje Aleksandra Dąbek z wydziału prasowego PKP.

Prace modernizacyjne mają sprawić, aby dworzec prezentował się w miarę schludnie, czysto i bezpiecznie na przyjazd pielgrzymów. I choć to rozwiązanie doraźne, bo każdy, kto widział mysłowicki dworzec, wie, że wymaga on kapitalnego remontu, cieszy fakt, że przynajmniej częściowo zyska on nowe oblicze.

Komentarze