Będzie remont Wielkiej Skotnicy przy stacji paliw Shell

fot. frysztacka.pl

Odcinek ul. Wielka Skotnica biegnący od jej skrzyżowania z Armii Krajowej w stronę stacji paliw Shell już niebawem doczeka się modernizacji.

– W ramach remontów średnich planujemy wyremontować ul. Wielka Skotnica od ronda przy Szkole Podstawowej nr 1 do skrzyżowania przy stacji paliw Shell, tj. 450 m – informuje Kamila Szal, rzecznik urzędu miasta.

Przy tej okazji wyremontowany zostanie także chodnik wzdłuż ulicy. Wnioskowała o to radna Joanna Frysztacka. – Chodnik biegnący wzdłuż ul. Wielka Skotnica na odcinku od budynków nr 10 do stacji paliw Shell jest często użytkowanym, jedynym w tym miejscu łącznikiem dwóch osiedli, będącym dojściem tak do okolicznych sklepów, jak i do szkoły podstawowej. Stan chodnika jest fatalny, płytki, położone zapewne kilkadziesiąt lat temu, są wybrakowane, co stwarza zagrożenie przede wszystkim dla poruszających się tamtędy starszych ludzi – tłumaczy radna Frysztacka.

Magistrat planuje otworzyć przetarg już w przyszłym tygodniu i jeśli przebiegnie on sprawnie, remont może ruszyć jeszcze przed wakacjami.

Komentarze