P15 zwycięzcą 13. Miniolimpiady Przedszkolaków

fot. MOSiR

192 małych przedszkolaków-olimpijczyków z 16 przedszkoli z Mysłowic, Tychów, Katowic i Sosnowca brało udział w 13. Miniolimpiadzie Przedszkolaków, której organizatorami byli Klub Olimpijczyka Mysłowice, Zespół Szkół Sportowych i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Każdego roku wiosna przychodzi do Zespołu Szkół Sportowych trochę wcześniej, bo już 11 marca. Tego dnia w hali widowiskowo-sportowej odbywa się Miniolimpiada Przedszkolaków.

Po uroczystym rozpoczęciu odbyła się część zawodów, na którą z niecierpliwością czekali najmłodsi zawodnicy. W tym momencie rozpoczęły się prawdziwe emocje. Każdy uczestnik poczuł atmosferę wielkiego sportowego święta. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej, zebrana publiczność entuzjastycznie dopingowała wyścigi drużyn, wesołe konkurencje sportowe i wszystko to, co działo się w hali. Już najmłodsi uczestnicy poznali zasady obowiązujące w szkole sportowej – walka fair play, szacunek wobec każdego rywala i czerpanie prawdziwej radości płynącej z możliwości uczestniczenia w zdrowej rywalizacji sportowej. Nie od dziś wiemy, że sport łączy pokolenia. Zabawa była przednia, w tych zawodach każdy wygrywał. Nagrodą była satysfakcja i pogodny uśmiech. Kto wie, może w przyszłości z tych najmłodszych zawodników wyrosną autentyczni olimpijczycy?

Najlepiej spisało się Przedszkole nr 15, drugie miejsce zajęło Przedszkole nr 5, a trzecie Przedszkole nr 6 – wszystkie z Mysłowic. Najlepsi zdobyli wspaniałe nagrody i puchary, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze, które pozwoliły szybko odzyskać utracone siły.

Nadesłano przez: MOSiR
Komentarze