fot. Szpital nr 2

Szpital nr 2 w Mysłowicach już od stu lat ratuje życie i zdrowie mieszkańców naszego miasta. Teraz i ty możesz pomóc, przekazując placówce 1% swojego podatku. W samym szpitalu trwa też remont, jeden z największych w historii placówki.

Szpital nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach obchodzi w tym roku swój setny jubileusz. – Od 1916 r. staramy się jak najlepiej służyć mysłowiczanom. Teraz każdy może nam w tym pomóc, przekazując 1% swojego podatku – zachęca Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 i dodaje: – Przekazane pieniądze pomogą w bieżącej działalności szpitala i pozwolą na zakup nowego sprzętu.

Aby przekazać 1% miejskiej lecznicy, wystarczy podać w rocznym zeznaniu podatkowym KRS 0000005877 z dopiskiem „Szpital nr 2 w Mysłowicach”. Akcję „1% dla twojego zdrowia” promują plakaty, które zostały rozwieszone w największych zakładach pracy w mieście oraz pocztówki, które trafią do wszystkich mieszkańców Mysłowic.

To pierwszy rok, w którym można w ten sposób pomóc szpitalowi. Wszystko dzięki porozumieniu, które w styczniu placówka zawarła ze Stowarzyszeniem na rzecz Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Mysłowicach. W myśl porozumienia za pośrednictwem stowarzyszenia można odpisać 1% swojego podatku na rzecz szpitala, a także wspomóc miejską lecznicę indywidualnymi wpłatami i darowiznami. – W tym roku podaruj 1% swojemu zdrowiu, nic cię to nie kosztuje, a nam pozwoli jeszcze lepiej pomagać naszym pacjentom – apeluje dyrektor Wołosz.

Z końcem kwietnia stulatek wróci do formy

W Szpitalu nr 2 trwa jeden z największych remontów w historii placówki. Dzięki wsparciu urzędu miasta oraz środkom z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) już pod koniec kwietnia lecznica będzie świętowała setne urodziny w zupełnie nowej odsłonie, wartej ponad 9,7 mln zł. Jednocześnie placówka realizuje dwa przedsięwzięcia – wart ok. 4 mln zł projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii, finansowany prawie w 80% z Mechanizmu Finansowego EOG (projekt przy wkładzie własnym z budżetu miasta pod nazwą „Podniesienie efektywności energetycznej obiektów SP ZOZ Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach poprzez termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014 dla programu operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”) oraz kompleksowy remont wnętrza tzw. budynku interny, który w całości finansuje miasto (wartość tych prac to 5,7 mln zł).

Za szpitalem jest już ponad połowa prac. – Aktualnie trwają roboty instalacyjne oraz wykończeniowe. Znany jest też termin oddania budynków po remoncie – to kwiecień bieżącego roku – informuje Mariusz Wołosz. – Rozpoczęliśmy również prace związane z modernizacją budynku administracji. Zaczynamy od wymiany instalacji

centralnego ogrzewania – dodaje dyrektor.

Nadesłano przez: Szpital nr 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię