fot. UM Mysłowice

Mysłowice mają poważne plany przebudowy stadionu lekkoatletycznego, który znajduje się na Promenadzie. Wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków rządowych został już złożony. Decyzja znana będzie do końca marca.

Plany zakładają budowę sześciotorowej bieżni wokół boiska, ośmiotorowej bieżni na prostej, która posiadać będzie wszystkie podstawowe urządzenia lekkoatletyczne, jak skocznia i rzutnia z rowem z wodą, oraz budowę obiektu rozgrzewkowego z dwoma torami o długości 60 m. Przebudowa zakłada również modernizację i utworzenie pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, budowę boiska rozgrzewkowego ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 56×26 m oraz zagospodarowanie terenu (chodniki, oświetlenie, ogrodzenie, zieleń, parkingi). Przewiduje się także budowę trybuny z miejscami siedzącymi dla minimum 500 widzów i przebudowę budynku zaplecza w celu zapewnienia pomieszczeń pomocniczych. Nowy obiekt przebudowany zostałby zgodnie z wymogami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 7 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwoliłoby na otrzymanie do 2 mln zł.

Jeżeli miasto pozyska dofinansowanie ze środków zewnętrznych, to inwestycję planuje się rozpocząć jeszcze w lipcu tego roku, a zakończyć w maju 2018 r.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię