Zdecyduj, na co wydać 1 mln zł

Okrągły milion złotych przeznaczył mysłowicki samorząd na pierwszą edycję budżetu obywatelskiego. Propozycje zadań, które mogą zostać zrealizowane w ramach tej kwoty, mieszkańcy będą mogli zgłaszać już od 1 marca. Październikowy finał, czyli głosowanie, da odpowiedź, które z nich będą realizowane w 2017 r.

Mysłowicki Budżet Obywatelski to proste narzędzie, za pomocą którego mieszkańcy mogą realizować zaproponowane przez siebie zadania. Jak to zrobić?

  1. Wymyśl zadanie lub inwestycję, jak np. budowa placu zabaw, organizacja ciekawej imprezy, budowa drogi rowerowej itp., znajdź 15-osobową grupę poparcia i opisz swój pomysł na formularzu zgłoszeniowym. Złóż formularz w urzędzie miasta, poprzez stronę internetową lub w punkcie MBO. Termin składania formularzy: 1 marca-8 maja.
  2. Poczekaj na weryfikację twojej propozycji. Musi ona spełniać kilka podstawowych warunków, np. znajdować się na terenie miasta. Najlepiej zapoznaj się z regulaminem MBO. Czas weryfikacji formularzy: 9 maja-12 sierpnia.
  3. Sprawdź, czy twoje zadanie znajduje się na liście zakwalifikowanych projektów. Jeśli tak, poczekaj na etap głosowania. Publikacja wstępnych list: 1 września.
  4. Zaraź swoim pomysłem jak największą liczbę mieszkańców Mysłowic i przekonaj ich, że powinni oddać głos właśnie na twoje zadanie. Termin głosowania: 10-23 października.
  5. Poczekaj na wyniki głosowania. Sprawdź, czy twoje zadanie wygrało. Ogłoszenie zadań do realizacji: 26 października.

Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie od 1 marca. Już teraz można jednak sprawdzić, jakie pola zawiera, zaglądając do regulaminu MBO. Tego samego dnia ruszą też punkty MBO na terenie miasta – będzie ich aż 32 we wszystkich dzielnicach. Do końca stycznia uruchomiona zostanie także strona internetowa www.mbo.myslowice.pl.

W projekcie MBO udział może wziąć każdy mieszkaniec Mysłowic, który ukończył 15 rok życia.

Już w przyszłym tygodniu rozpoczynają się spotkania z mieszkańcami na temat MBO. Z harmonogramem spotkań zapoznacie się tutaj.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze