Bogata oferta „Rodziny 3+”

Plakat UM Mysłowice

Mysłowickie rodziny wielodzietne mogą korzystać z programu „Rodzina 3+”. Ci, którzy mają co najmniej trójkę dzieci, po wypełnieniu odpowiedniego wniosku otrzymują kartę uprawniającą do korzystania z ulg i zniżek zaproponowanych przez instytucje kultury, sportu i rekreacji oraz lokalnych przedsiębiorców. Wydanie karty jest bezpłatne.

Gminny program „Rodzina 3+” działa od lipca 2014 r. i mysłowickim rodzinom wielodzietnym oferuje system zniżek i uprawnień. Posiadacze karty mogą korzystać między innymi z oferty kulturalnej czy rekreacyjnej.

– Celem programu jest promowanie rodziny, w tym rodziny wielodzietnej, obniżenie kosztów codziennego życia takich rodzin oraz przeciwdziałanie niekorzystnej sytuacji demograficznej – mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

Posiadając kartę, można np. za darmo zwiedzić Muzeum Miasta Mysłowice. Dużą ulgę, bo 80-procentową, proponuje rodzinom wielodzietnym miejski żłobek. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury oferują posiadaczom karty 50% zniżki na wybrane zajęcia. W MOSiR można ponadto skorzystać ze zniżki m.in. na zabiegi rehabilitacyjne i siłownię oraz zajęcia „Dbamy o damy”.

Firma Szkolenia i Ubezpieczenia Efekt Sp. z o. o. z Katowic była pierwszą firmą spoza Mysłowic, która włączyła się do programu. Proponowana zniżka dla posiadaczy karty to 30% rabatu na kursy i szkolenia z oferty firmy. Zniżkę 30% oraz darmową edukację dla kolejnych dzieci można uzyskać w Madzik Place. Rabat 30% przyznaje również szkoła językowa Welcome to English. Swoją ofertę dla rodzin wielodzietnych przedstawiło także Biuro Oriflame Monika Dubiel, które za okazaniem Karty Dużej Rodziny proponuje 15% zniżki na pełną ofertę z katalogu Oriflame. Ponadto dla każdej kobiety powyżej 16 roku życia, która nie jest konsultantką Oriflame, biuro oferuje jednorazowo bezpłatną pielęgnację twarzy lub makijaż. Na 20% zniżki mogą liczyć dzieci i młodzież z rodzin wielodzietnych w salonie fryzjerstwa Henryka Nowoka oraz w firmie Trocha. Również 20% upustu przysługuje im w Figlarni i studiu fotograficznym Cieplok Photography oraz u Arkadiusza Krawczyka w firmie Adwak. Z tańszych o 15% zajęć fizjoterapeutycznych można korzystać w firmie Fizjoterapia Magdaleny Gurzkowskiej.

Za okazaniem karty myjnia samochodowa Carfresh Systema z Mysłowic proponuje 10% zniżki na mycie ręczne samochodu osobowego z osuszaniem i odkurzaniem. Rabaty dla rodzin wielodzietnych oferują również: Eurosat, Lemarelektric, doradca podatkowy Grażyna Zarzeczna i ARD Finance, Autolux i FSU Matrix oraz sklep Muzo.

Kartę uprawniającą do zniżek otrzymało już 2 199 mysłowiczan, a 50 oczekuje na jej wydanie. Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny składa się w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1, pokój 321, tel. 32 31 71 309. Czas oczekiwania to ok. 30 dni. Istnieje również możliwość złożenia wniosku elektronicznego za pośrednictwem modułu e-wnioski na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia dostępnym tutaj. Tu dowiecie się więcej i pobierzecie wniosek.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze