Wigilia dla samotnych w Szybie Bończyk

fot. myslowice.net

Jesteś osobą samotną lub znasz kogoś, kto tych świąt nie spędzi w gronie rodziny? Szyb Bończyk zaprasza osoby samotne i potrzebujące na wspólną Wigilię 24 grudnia o godz. 13.

Wigilia w Szybie Bończyk to już tradycja. Właściciel marek Szyb Bończyk i Braks Maciej Sikora wraz z ks. Rafałem Ryszką już po raz trzeci zapraszają osoby samotne i potrzebujące do podzielenia się opłatkiem i wspólnej wieczerzy. W tym roku w organizację włączył się także przewodniczący Rady Dzielnicy Bończyk-Tuwima i właściciel firmy Kama Piotr Olszowski.

– Chcemy, aby wszyscy poczuli magię świąt. Wigilia to dzień wyjątkowy i nikt nie powinien być wtedy sam. Dlatego organizujemy spotkanie dokładnie 24 grudnia o godz. 13, tak aby Wigilia dla samotnych była prawdziwą Wigilią, a zarazem by zmotywować innych ludzi do pomocy właśnie w tym dniu  – mówi Maciej Sikora.

– W organizacji Wigilii wezmą udział uczniowie Przedszkola nr 20 i Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 1, którzy wystąpią z programem artystycznym, a także najmłodsi z Przedszkola nr 9, którzy własnoręcznie przygotowują prezenty – mówi Piotr Olszowski. Młodzież będzie podawać do stołu i pomagać w przygotowaniu posiłków. Do akcji włączyli się również: spółka Brzezinka, Cukiernia Mateusz Skórok, korporacja taksówkowa Merc Taxi oraz Promenada Public Relations i Agnieszka Czarnota z Mysłowickiego Detektywa Historycznego. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzyma słodki upominek.

Organizatorzy zachęcają osoby samotne i potrzebujące do wzięcia udziału w wieczerzy. Zgłoszenia pod numerem telefonu 519 116 713.

Nadesłano przez: myslowice.net
Komentarze