Nowy samochód dla straży miejskiej

fot. UM Mysłowice

Mysłowiccy strażnicy miejscy doposażeni zostali w nowy patrolowo-interwencyjny samochód marki Volkswagen Caddy Maxi Trendline. Uroczyste przekazanie odbyło się przed urzędem w przerwie sesji rady miasta 29 października. Pojazd kosztował ponad 113 tys. zł i został zakupiony ze środków budżetu miasta.

Nowy samochód będzie piątym pojazdem na wyposażeniu straży miejskiej. Przystosowany do przewozu osób zatrzymanych, w znaczny sposób ułatwi pracę strażników.

– Tego typu inicjatywy przyczyniają się wprost do poprawy bezpieczeństwa w mieście. W ostatnich latach co roku zasilamy mysłowicką policję, teraz przyszedł czas na straż miejską.Dobre wyposażenie służb zapewniających bezpieczeństwo to podstawa do dobrze wykonywanej pracy – powiedział prezydent Edward Lasok.

Urząd miasta od kilku lat wspiera mysłowickie służby mundurowe. Komenda Miejska Policji w Mysłowicach od 2011 r. otrzymała blisko 250 tys. zł na zakup radiowozów oraz niezbędnego do wykonywania pracy policjantów sprzętu, takiego jak kaski, narkotesty czy alkomaty.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze