Jarmark Świąteczny po raz drugi

Mysłowicki rynek już 4 grudnia zamieni się w wyjątkowy zakątek i ugości setki mieszkańców naszego miasta chcących poczuć bożonarodzeniową atmosferę i przygotować się do tych wyjątkowych dni. Na pierwszy weekend grudnia magistrat zaplanował Jarmark Świąteczny i Mikołajki.

Ubiegłoroczny, pierwszy mysłowicki jarmark okazał się niemałym sukcesem, więc w tym roku nie tylko odbędzie się jego druga edycja, ale czas jego trwania wydłużony zostanie aż do trzech dni. Już rozpoczęło się poszukiwanie muzyków, którzy chcieliby kolędować wspólnie z mieszkańcami oraz zbiórka zabawek dla wszystkich najmłodszych gości jarmarku – szczegóły na plakatach powyżej.

Drugi Jarmark Świąteczny każdego dnia, w piątek, sobotę i niedzielę, będzie rozpoczynał się o godz. 10. Przed świętami Bożego Narodzenia będzie można uzupełnić domową kolekcję ozdób świątecznych o nowe oświetlenie, bombki, świece czy stroiki. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem – dla miłośników tej sztuki przygotowane zostaną dekoracje z haftu, ceramiki i decoupage. Jarmark będzie także doskonałą okazją do skosztowania wielu tradycyjnych i regionalnych potraw oraz idealnym miejscem dla tych, którzy poszukują inspiracji na prezenty dla swoich najbliższych.

Na wszystkie dni jarmarku zaplanowano także liczne atrakcje. W piątek 4 grudnia o godz. 20 rozbłyśnie iluminacja przygotowana specjalnie na ten czas i rozpocznie się świąteczny koncert. W sobotę 5 grudnia o godz. 17 będzie można podziwiać spektakularny pokaz rzeźbienia w lodzie, a dwie godziny później rozpocznie się wyjątkowy koncert w wykonaniu mysłowickich zespołów. 6 grudnia to czas najmłodszych – na godz. 17 swoją wizytę zapowiedział sam św. Mikołaj, który rozda w ramach konkursów worek prezentów (przyłącz się i podaruj swoją zabawkę – szczegóły na plakacie powyżej). Tuż po tym wydarzeniu odbędzie się wspólne kolędowanie przy akompaniamencie orkiestry Happy Big Band. Ponadto przez wszystkie dni jarmarku podziwiać będzie można żywą, bożonarodzeniową szopkę przygotowaną przez hodowców drobnego inwentarza z Mysłowic.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze